Grupa Ammega, dostarczająca usługi dla przemysłu, w katowickim biurowcu firmy TDJ Estate zajmie ok. 700 mkw. elastycznej powierzchni biurowej. – To ważny klient dopełniający grono najemców kompleksu .KTW. Niezmiernie cieszy nas, że globalna marka obecna w ponad 150 krajach, zajmie powierzchnię dostosowaną do potrzeb rozwojowych firmy – mówi cytowany w komunikacie Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate.

14- kondygnacyjny biurowiec .KTW I został oddany dwa lata temu. Jest w całości wynajęty. Oferuje biura, lokale usługowe, trzykondygnacyjny podziemny parking. Pod koniec ubiegłego roku budynek uzyskał stworzony przez International WELL Building Institute certyfikat WELL Health & Safety. Druga wieża w kompleksie .KTW zostanie oddana do użytku na początku 2022 roku. Znalazła już głównego najemcę, który zajmie niemal 25 proc. powierzchni biurowej.

Łącznie .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. m kw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group z Bytomia.

- Każda informacja o realizowanych lub planowanych nowych inwestycjach w Katowicach jest dla nas bardzo ważna. To potwierdzenie trafności obranego przez nas kierunku rozwoju gospodarki Katowic w stronę sektora nowoczesnych usług biznesowych, innowacji i nowych technologii – komentuje Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Centrum GBS, które otwiera w Katowicach firma Ammega, jest dla nas właśnie taką inwestycją, których miasto najbardziej potrzebuje, ponieważ ma istotny wpływ na wzrost zatrudnienia i wykorzystanie nowoczesnych powierzchni biurowych. Pojawienie się firmy Ammega to już kolejne w tym roku wzmocnienie katowickiego sektora usług biznesowych, potwierdzające atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta, które w wielu rankingach plasuje się na czołowych miejscach w Polsce, jako jedna z najlepszych lokalizacji do rozwoju biznesu.

– Działania Grupy Ammega są ukierunkowane na współpracę z najlepszymi specjalistami i zespołami oraz budowanie marki rozpoznawalnej i atrakcyjnej dla pracowników – mówi cytowany w komunikacie Marcin Nowak, dyrektor zarządzający Ammega Business Services.