Panattoni rozkręca największą na Dolnym Śląsku inwestycję - Wrocław Campus 39. Najemcy wynajęli w sumie niemal 85 tys. mkw. W budowie jest 160 tys. mkw. powierzchni. Połowa będzie gotowa we wrześniu.

Campus Wrocław 39 utworzy pięć budynków przystosowanych zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Docelowo zajmie 200 tys. mkw. 14 tys. mkw. to biura.

Cała inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie „Excellent". W obiekcie zostaną zainstalowane systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczające emisję CO2. Pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu, infrastruktury rowerowej czy stacji ładownia samochodów elektrycznych. Park znajduje się w pobliżu magazynów firmy Amazon i kompleksu koreańskiego LG.

- Rosnąca cały czas sprzedaż w kanale online w Europie napędziła pierwszy bardzo duży najem w ramach Wrocław Campus 39 i spodziewamy się kolejnych - komentuje Damian Kowalczyk, dyrektor z Panattoni. - Przychody rynku e-commerce w Europie będą rosły do 2025 r. średnio o 5,16 proc. rocznie.