Na działce w centrum miasta kupionej w 2020 r. od Międzynarodowych Targów Poznańskich powstaną Koszary Kultury, w których od pierwszego weekendu lipca będą organizowane warsztaty i wydarzenia kulturalne dla mieszkańców.

Do realizacji inwestycji w Poznaniu belgijskie firmy BPI Real Estate Poland i Revive powołały spółkę joint-venture. Teren zlokalizowany jest pomiędzy ul. Matejki, Grunwaldzką i Ułańską, obejmuje plenerowe przestrzenie w otoczeniu budynków starych koszar wojskowych będących pod opieką konserwatora zabytków.

- Tymczasowe zagospodarowanie terenu jest sposobem na integrację lokalnej społeczności. Udostępniamy ciekawą i niewykorzystywaną dotychczas przestrzeń pod miejsce spotkań i przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych. Jest to przez nas szeroko praktykowane w Belgii – mówi cytowany w komunikacie Alexandre Huyghe, dyrektor generalny spółki Revive. - Teraz chcemy nasze doświadczenie przenieść na polski rynek. Teren w Poznaniu jest do tego celu idealną lokalizacją. Jestem pewien, że to unikatowa forma tymczasowego zagospodarowania podbije serca mieszkańców stolicy Wielkopolski.

– Chcemy nadać nowy wymiar przestrzeni, na której w przyszłości zrealizujemy wielofunkcyjną inwestycję – dodaje Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland. – Teren zostanie udostępniony lokalnej społeczności, co jest dla nas bardzo ważne.