Pierwsza transakcja dotyczy działki w dzielnicy Bogucice w Katowicach. Murapol planuje tam budowę czterech budynków z 520 mieszkaniami. Powstanie także ponad 620 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i na terenie wokół budynków.

Na gruncie w Gdańsku (w dzielnicy Łostowice) deweloper planuje kolejny etap przygotowywanej inwestycji. Osiedle powiększy się o dwa budynki, w których powstanie 110 mieszkań. W sumie na całym osiedlu Murapol zaplanował 11 budynków (ok. 400 mieszkań) oraz 500 miejsc parkingowych.

- W obecnej sytuacji gospodarczej ostrożniej podchodzimy do planowania nowych inwestycji, dokładnie przyglądając się temu, jak kształtuje się popyt na poszczególnych rynkach – komentuje cytowany w komunikacie Nikodem Iskra, prezes spółki Murapol. - Zarówno Gdańsk, jedno z najchętniej wybieranych do życia miast w Polsce, jak i Katowice, bardzo dynamicznie rozwijające się centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to lokalizacje, w których zapotrzebowanie na mieszkania z rynku pierwotnego cały czas rośnie, dlatego bez obaw kontynuujemy ekspansję w tych miastach. Grunty w Katowicach i Gdańsku pozwolą nam dostarczyć na rynek lokale dla niemal 1,9 tys. mieszkańców.

Dodaje, że w budynkach zostanie wdrożony Home Management System. - To autorskie narzędzie infrastruktury i instalacji umożliwiające zastosowanie w mieszkaniach rozwiązań smart home – Murapol Appartme, monitoring części wspólnych oraz wideodomofony – wyjaśnia. - Wszystkie lokale będą posiadały pakiet antysmogowy.