- Maj na rynku biurowym przyniósł wyczekiwaną stabilizację. W ciągu ostatnich czterech tygodni widać było spowolnienie przyrostu wolnej powierzchni biurowej do wynajęcia – podają eksperci REDD w komunikacie. – Dziś jest to 2,4 mln mkw. W skali kraju przybyło ok. 30 tys. mkw. wolnych powierzchni.

A gwiazdami rynku okazały się Łódź i Gdańsk.

– Analizując bilans nowo wynajętych i zwolnionych powierzchni na rynkach regionalnych, możemy zaobserwować pozytywne zamknięcie miesiąca w Łodzi i Gdańsku, gdzie zwolnione biura zostały w całości zaabsorbowane przez nowe umowy najmu – komentuje Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD. - Podobny bilans zanotowano w Sopocie, Gdyni i Lublinie.

Najgorzej wypadły Warszawa, Katowice i Poznań. - Na tych trzech rynkach podaż została zasilona dodatkową powierzchnią 19,3 tys. mkw. i 114 modułami biurowymi, które nie zostały wynajęte – podają eksperci zarządzający REDD.

Podaż każdego tygodnia zasila średnio ponad 28 modułów biurowych. - Od końca marca bilans modułów biurowych nieprzerwanie przechyla się na stronę podażową, która w szczytowym tygodniu powiększyła się o 115 modułów biurowych – podaje firma w komunikacie.

– Choć dalej na minusie, majowe wyniki charakteryzują się wyższą stabilnością. Obserwacja kolejnych czterech - ośmiu tygodni będzie kluczowa dla oceny trendu – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD. - Szczególnie że ostatnie tygodnie to wyraźny wzrost liczby transakcji najmu – tłumaczy.