Reklama

Art Deco Mokotów z bankowym finansowaniem

Umowę z mBankiem zawarła spółka TC Forum Mokotów. Przy ul. Zdziechowskiego w Warszawie firma wybuduje apartamentowiec.

Aktualizacja: 09.06.2020 15:39 Publikacja: 09.06.2020 15:10

Foto: materiały prasowe

TC Forum Mokotów to spółka zależna od spółki Terra Casa. Pozyskany kredyt pozwoli sfinansować 70 proc. inwestycji, resztę wyłoży deweloper.

Apartamentowiec Art Deco Mokotów to jeden z pierwszych projektów rozpoczętych wraz ze zniesieniem obostrzeń i z powrotem do normalnej aktywności biznesowej. Budynek z 88 mieszkaniami ma być gotowy w pierwszym kwartale 2022 roku.

Art Deco Mokotów powstaje przy ul. Zdziechowskiego, 400 m od al. Niepodległości, w odległości krótkiego spaceru od dwóch stacji metra: Wierzbno i Wilanowska. - Wyróżnikiem inwestycji jest całoroczny ogród na dachu – mówią przedstawiciele dewelopera.

Cytowany w komunikacie Artur Tłustochowski, prezes spółki Terra Casa, zauważa, że klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość korzystania z prywatnego ogrodu czy siłowni. – To dla nich bardzo duże atuty – mówi.

- Zarówno bryła, elewacja, jak i wykończenie części wspólnych budynku, nawiązują do epoki art déco, a unikatowe piętrowskazywacze bezpośrednio odwołują się do klasyki wzornictwa stosowanego na początku XX wieku w budynkach wysokościowych w Chicago – opisuje inwestor. - Wśród nowoczesnych rozwiązań warto wymienić system hands free umożliwiający wygodne poruszanie się w obrębie części wspólnych bez użycia kluczy, stacje ładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym oraz skrzynki pocztowe ułatwiające mieszkańcom zdalny odbiór przesyłek kurierskich. Projekt architektoniczny powstał przy współpracy z warszawską pracownią Kazimierski i Ryba.

Reklama
Reklama

Terra Casa jest inwestorem i deweloperem, działa od ponad 20 lat. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej TC Forum. Ma oddziały w Warszawie i Krakowie.

Nieruchomości
Mieszkanie dla singla, dla pary, dla rodziny. To dobry czas na szukanie lokalu?
Nieruchomości
Popyt na biura nakręcają renegocjacje umów
Nieruchomości
Trójmiasto zdominowało rynek mieszkań premium. Ta część rynku też nie ma lekko
Nieruchomości
Deweloperzy lubią „obwarzanki” i kurorty. A co lubią klienci?
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Nieruchomości
„Pomysły” deweloperów, czyli jak z domu może powstać blok
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama