Pierwszy najemca, firma Zarys International Group, producent i dostawca produktów medycznych m.in. do szpitali, wynajął już 14 tys. mkw. (w tym 600 mkw. biur).

Budowa parku rozpocznie się w lipcu. Zarys wprowadzi się do obiektu w lutym 2021 roku, ale dostęp do swojej powierzchni będzie mieć od grudnia tego roku.

- Nasze magazyny produktów medycznych już teraz są największe w Europie Centralnej i Wschodniej. Powiększamy je systematycznie, bo obsługujemy także rynki Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Niemiec – mówi cytowany w komunikacie Paweł Ossowski, wiceprezes i dyrektor zarządzający firmy Zarys International Group. – Stąd lokalizacja naszego nowego centrum dystrybucyjnego w Zabrzu jest kluczowa, bo dzięki dostępowi do infrastruktury drogowej możemy szybko zaspokoić rosnący eksport.

- Nasz najnowszy park powstanie w jednym z kluczowych centrów logistycznych kraju, obsługujących zarówno region, kraj, jak i zagranicę. Wynika to z łatwego dostępu do głównych arterii komunikacyjnych jak autostrada A1 i A2 oraz portów lotniczych w Katowicach i Krakowie – komentuje cytowana w komunikacie Aurelia Rachtan z firmy Panattoni. – Atutem jest także to, że Panattoni Park Zabrze II znajdzie się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co oznacza wiele ulg podatkowych dla inwestora. W 2019 roku właśnie ta strefa została uznana w rankingu FDI Business Financial Times nie tylko za najlepszą strefą ekonomiczną w Europie, ale i drugą na świecie. Cieszymy się, że pierwszym najemcą jest właśnie firma Zarys, z którą mieliśmy przyjemność współpracować w kwietniu, przy okazji zaangażowania się naszej firmy w walkę z koronawirusem. Zakupiony od firmy Zarys sprzęt trafił do najbardziej potrzebujących szpitali.

Panattoni Park Zabrze II powstanie przy ul. K. Goduli w Zabrzu, będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Very Good".