Centrum logistyczne ma powstać przy DK-86 w Psarach. Powierzchnia planowanych magazynów to ponad 200 tys. mkw. Hale będą projektowane na indywidualne zamówienie najemców. - Będą wyposażone w proekologiczne, zielone rozwiązania zgodnie z polityką GoGreen DHL – podaje inwestor w komunikacie. - Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Teren inwestycji ma dostęp do głównych arterii komunikacyjnych Śląska i dogodną komunikację na południe, wschód i zachód Europy. Znaczenie ma też dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej w regionie i bezpośredni dostęp do transportu publicznego. Działające już centrum przesiadkowe powstało we współpracy DL Invest Group z samorządem gminy Psary.

Centrum logistyczne powstanie na działce o powierzchni ponad 40 ha. DHL deklaruje, że do 2050 roku chce zmniejszyć do zera poziom emisji zanieczyszczeń powstających w następstwie działań logistycznych. – Liczymy, że w realizacji tego ambitnego celu istotną rolę odegrać właśnie nowy projekt, w którym jak w soczewce skupią się wszystkie proekologiczne rozwiązania wdrażane przez DHL – mówi cytowana w komunikacie Wirginia Leszczyńska z DL Invest Group. – To był dla nas jeden z ważniejszych powodów wyboru partnera.

Inwestor - DHL będzie jednocześnie merytorycznie odpowiedzialny za logistyczną część inwestycji. DL Invest to partner zarządzający odpowiedzialny za generalne wykonawstwo.

Na terenie inwestycji są już dwa w pełni wynajęte budynki o powierzchni ok. 31 tys. mkw. Kolejny budynek o powierzchni 24 tys. mkw. zostanie oddany do użytku we wrześniu, następny o powierzchni 14 tys. mkw. będzie gotowy w IV kwartale.

W kolejnych etapach powstanie ok. 130 tys. powierzchni magazynowej. Założeniem stron jest dostarczenie powierzchni dla klientów w ciągu 8-10 miesięcy od dnia podpisania umowy najmu. Za obsługę prawną projektu jest odpowiedzialna kancelaria DLA Piper.