Tereny zielone i rekreacyjne zajmą powierzchnię ponad 2,6 tys. mkw. - Osiedle Gardenia  powstaje na poogrodniczym terenie przy ul. Opata. Wyróżniać się będzie dużą ilością i różnorodnością zieleni – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Daroszewski, dyrektor trójmiejskiego oddziału Archicom Polska.

Na inwestycję składają się trzy trzypiętrowe budynki, każdy z podziemną halą garażową. Znajdą się w nich 102 mieszkania (od dwóch do czterech pokoi) o powierzchni od 28 do 99 mkw. W ofercie są 24 mieszkania z ogrodami do 183 mkw. Deweloper zaplanował też komórki lokatorskie. Na osiedlu powstanie duży plac zabaw, siłownia zewnętrzna, miejsca do rekreacji i pięć parkingów rowerowych.

- Wśród klientów są przede wszystkim osoby „z sąsiedztwa", które chcą podnieść standard życia. Chylonia to dzielnica o bardzo dużym potencjale, wartość nieruchomości będzie rosła wraz z jej dynamicznym rozwojem – zachęca Krzysztof Daroszewski. - Ta część Gdyni wyraźnie się zmienia i pięknieje dzięki projektom rewitalizacji, a także nowym inwestycjom.

Osiedle ma być gotowe w czwartym kwartale 2021 roku. Budowa rozpoczęła się w lutym.

Przedstawiciele Archicomu opowiadają, że inspiracją dla osiedla była natura i historia tego miejsca. - Zadbaliśmy o zachowanie roślinności z tego terenu i wkomponowanie jej w nową zabudowę – mówią. - Istniejąca ogrodowa zieleń (żywopłoty, świerk i drzewa owocowe) uzupełniona zostanie o nowe drzewa liściaste i iglaste, a także kwiaty i ozdobne trawy. Są tu orzech włoski, grusza, wiśnia, wierzba płacząca, świerk, tuja szmaragd, sosny, śliwa wiśniowa, tawuła japońska, forsycja pośrednia, irga pozioma. Istniejącą zieleń uzupełniono o kilkadziesiąt drzew, to m.in. jesion wyniosły, trzy rodzaje klonu (jawor, zwyczajny i czerwony), jarząb pospolity, a także kilka świerków.