Biurowiec P180 stanie tuż przy stacji metra Wilanowska. Za projekt budynku odpowiada pracownia PRC Architekci. Biurowiec, jak wszystkie powstające obiekty firmy Skanska, będzie się ubiegał o certyfikaty WELL, LEED i Obiekt bez Barier.

Biura mają być gotowe w trzecim kwartale 2022 roku.

– W obrębie inwestycji zastosujemy zielony beton. Jest to innowacyjny materiał, który neutralizuje szkodliwe związki azotu pochodzące ze spalin samochodowych, walcząc w ten sposób z miejskim smogiem – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.

W budynku zostanie zainstalowany autorski system Connected by Skanska. Użytkownicy biurowca będą się mogli poruszać po budynku za pomocą smartfonów i zapraszać gości za pomocą wirtualnej recepcji.

- Autorzy projektu położyli nacisk na udogodnienia dla rowerzystów. W budynku powstanie rowerownia i szatnia z prysznicami. Będą mogli z nich korzystać wszyscy pracownicy biura, którzy dojeżdżają do pracy rowerem lub np. uprawiają jogging. Biurowiec zapewni dodatkowo miejsca postojowe dla skuterów i hulajnóg – mówią przedstawiciele dewelopera.

– P180 to nasz najnowszy warszawski projekt, dzięki któremu mamy okazję zaoferować innowacyjne powierzchnie biurowe również w południowej części miasta. Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał lokalizacji naszego nowego biurowca, dostosowując go do infrastruktury komunikacyjnej w najbliższej okolicy – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

P180:

• Całkowita powierzchnia najmu: ok. 32 tys. mkw.

• Powierzchnia typowego piętra biurowego: ok. 2,1 tys. mkw.

• 15 kondygnacji • 190 miejsc parkingowych podziemnych

• Certyfikacja: WELL, LEED, Obiekt bez Barier

• Generalny wykonawca budynku: Skanska

• Autor projektu architektonicznego: PRC Architekci