Budowa rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Mieszkania mają być gotowe w pierwszym kwartale 2022 roku.

- Inwestycje spółki Dom Development to zarówno duże, jak i bardziej kameralne osiedla. W tym przypadku postawiliśmy na dyskretną architekturę, wpisującą się w zaciszny charakter okolicy – mówi cytowana w komunikacie Iwona Kołodziejczyk, prezes spółki Dom Development Wrocław. – Tworzymy miejsce, które zapewni przyszłym mieszkańcom spokój i ciszę w otoczeniu przyrody.

Budynek powstanie na planie prostokąta, będzie podzielony na dwie bryły. Deweloper zaplanował duży zielony dziedziniec z placem zabaw i siłownią terenową. Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki. Powstanie także podziemny garaż, komórki lokatorskie, schowki i rowerownia.

- Nieopodal inwestycji znajduje się historyczny, odrestaurowany w 2013 roku Rynek, którego atrakcją jest m.in. nowa fontanna i odnowione kamienice. Wyremontowany plac to serce tej części Wrocławia, miejsce codziennych spotkań i okolicznościowych festynów – opisują przedstawiciele dewelopera. - Atutem Psiego Pola jest rozbudowana infrastruktura miejska: usługi, lokale gastronomiczne, małe sklepy, supermarkety. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji Domu Development jest szkoła podstawowa i przedszkole. Okolica sprzyja rekreacji, są tu tereny zielone, boiska, kluby fitness, a także 16 km tras rowerowych.

Rejon jest dobrze skomunikowany z centrum miasta poprzez al. Jana III Sobieskiego i infrastrukturę kolejową. Osiedle Zielna projektowało B2 Studio z Krakowa. Głównym wykonawcą jest spółka Dom Construction.