Nowa inwestycja Grupy PHN powstanie w cichej, zielonej okolicy przy ul. Kusocińskiego w łódzkiej dzielnicy Polesie.

W pierwszym etapie osiedla, na działce o powierzchni 1 ha, powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej 8,4 tys. mkw., w których znajdzie się 166 mieszkań. Przeważają lokale o średnich metrażach 40-60 mkw. Lokale usytuowane na parterze mają ogródki.

- Rozpoczynamy budowę kolejnego osiedla mieszkaniowego, tym razem położonego w atrakcyjnej części Łodzi, z dala od ścisłego centrum miasta i jego zgiełku – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości. - Rozległe tereny zielone będą atutem dla rodzin z dziećmi i osób lubiących aktywny tryb życia. Ta inwestycja pokazuje, że mimo pandemii konsekwentnie realizujemy nasze cele biznesowe.

- Bardzo cieszymy się, że będziemy znów pracować dla Polskiego Holdingu Nieruchomości. Dla tego inwestora zbudowaliśmy biurowiec w Warszawie - Domaniewska Office Hub – dodaje Leszek Marek Gołąbiecki, prezes spółki Unibep. – Jedną ze specjalizacji naszej firmy jest jest budownictwo mieszkaniowe, więc mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by budynki zostały wybudowane zgodnie z harmonogramem, w wysokiej jakości i by mieszkańcy osiedla byli zadowoleni. Przy okazji cieszę się także z tego, że Unibep wraca do Łodzi, bo mamy dobre wspomnienia z budowy Ogrodowa Office, biurowca w centrum miasta.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). Spółka od lutego 2013 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Unibep działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą (działa na rynkach białoruskim i ukraińskim), posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je głównie do krajów skandynawskich), działa w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex realizuje i remontuje mosty na terenie całego kraju i prowadzi działalność deweloperską w Warszawie, Poznaniu, Radomiu i Bielsku Podlaskim.

Od 2008 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.