O zagospodarowaniu parku zdecydują mieszkańcy. – To ich pomysły i potrzeby będą jedną z podstaw stworzenia wytycznych dla architektów i projektantów – podają w komunikacie przedstawiciele firmy Ceetrus. Wilanów Park powstanie u zbiegu ulic Przyczółkowej, Uprawnej, al. Rzeczypospolitej i Karuzela w warszawskim Wilanowie.

- Oprócz otwartej także w niedzielę oranżerii z restauracjami, kina, powierzchni biurowych oraz usługowych, w Wilanów Parku będą również obecne inicjatywy sąsiedzkie, adresowane także do seniorów – zapowiadają przedstawiciele dewelopera. - Będący integralną częścią inwestycji ponad 2-hektarowy park stanie się pierwszym i jedynym w Warszawie publicznym parkiem stworzonym w całości przez prywatnego inwestora.

- Rozmowy sąsiedzkie, czyli projektowanie z udziałem mieszkańców, są jednym z kluczowych etapów inwestycji Wilanów Park. Mieszkańcy Wilanowa będą mogli zgłaszać swoje pomysły i propozycje względem terenów zieleni, a także oranżerii – tak, aby Wilanów Park stał się odpowiedzią na ich potrzeby, łącząc funkcje kulturalne, społeczne, gastronomiczne i handlowe – mówi Maciej Wydrzyński, szef projektu.

Dodaje, że uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwala na uszczegółowienie wizji inwestycji Wilanów Park, a także przeprowadzenie projektowania z udziałem mieszkańców, społeczników i przedstawicieli lokalnego samorządu.

- Zgłoszone pomysły zostaną uwzględnione w wytycznych do konkursu na zaprojektowanie parku i otoczenia inwestycji, który będzie organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP – wskazuje.

Wilanów Park to inwestycja mixed-use łącząca różne funkcje, m.in.: tereny zieleni z rozrywką, gastronomią i handlem. Oprócz ponad 2-hektarowego parku o charakterze miejskim powstanie otwarta także w niedzielę oranżeria, przestrzenie usługowo-handlowe, kino, hotel, biura i przestrzenie coworkingowe. Nad projektem pracują BEG Ingenierie Polska i MTDI Group.

O Ceetrus

Inwestor projektów mixed-use. Jednym z flagowych projektów firmy jest Cloche d'Or w Luksemburgu, w sercu nowo powstającej wielofunkcyjnej dzielnicy. Inwestycja łączy zabudowę handlową, rekreacyjną i mieszkaniową. W 2018 r. przy współpracy z organizacją społeczną Sous les fraises inwestor otworzył ogród o powierzchni 4 tys. mkw. na dachu Le Jardin Perche w Lyonie.