Rozmowy w sprawie zakupu najwyższego budynku w Chicago prowadzi Blackstone Group. Cena ma wynieść ok. 1,5 mld dol. Jeśli transakcja zostanie zawarta, będzie to największy kontrakt na rynku biur w trzecim co do wielkości mieście Stanów Zjednoczonych – zdradza dziennikarzom Bloomberga osoba znająca kulisy negocjacji.

Nowojorski fundusz ma wstępną zgodę na przejęcie 110-metrowego budynku, drugiego co do wysokości obiektu w USA - Bloomberg cytuje osobę, która chce zachować anonimowość, ponieważ oferta nie jest publiczna.

Rzecznik Blackstone Group odmówił komentarza. Na telefony dziennikarzy Bloomberga nie odpowiedział także rzecznik inwestorów, do których należy Willis Tower. Sprawy nie komentuje też firma brokerska, która prowadzi sprzedaż.

442-metrowy budynek, wcześniej znany jako Sears Tower, zmienił ostatnio właściciela w 2004 roku. Wtedy to został sprzedany - za za 841 mln dol. - grupie inwestorów, wśród której byli Joseph Chetrit, Joseph Moinian i American Landmark Properties. To była rekordowa transakcja aż do zeszłego roku, kiedy to sprzedano nieruchomość przy LaSalle St. nr 300 za za 850 mln dol.

Willis Tower stracił miano najwyższego budynku w USA w 2013 roku na rzecz 541-metrowej wieży 1 World Trade Center w Nowym Jorku.