Do sprzedaży trafił pierwszy budynek w inwestycji Stacja Nowy Gdańsk. W pierwszej części inwestycji spółka Robyg zaplanowała 84 lokale o powierzchni od 26 do 72 mkw. Mieszkania mają być gotowe w grudniu przyszłego roku. Ich ceny zaczynają się od 4428 zł za mkw.

Deweloper ma w Trójmieście także inne inwestycje: osiedle Mila Baltica, Lawendowe Wzgórza, Słoneczną Morenę oraz Albatross Towers. - Nowe osiedle jest położone w dobrym punkcie komunikacyjnym, a większe mieszkania zostaną wyposażone w technologię Smart House. W inwestycji przewidzieliśmy też punkty handlowo-usługowe, tereny rekreacyjne, będzie też dostęp do bezprzewodowego internetu - zachęcają przedstawiciele dewelopera.

- Na pewno jest duże zapotrzebowanie na przystępne cenowo mieszkania o dobrym standardzie - zwraca uwagę Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej spółki Robyg. Podkreśla, że firma systematycznie wzbogaca ofertę lokali i uzupełnia bank ziemi. W ostatnim półroczu firma zakupiła dwie działki o łącznej powierzchni około 3,16 ha w gdańskich dzielnicach Morena i Zaspa.

W tym czasie spółka sprzedała w Trójmieście 544 lokale. W sumie (we wszystkich inwestycjach spółki) nabywców znalazło 1131 mieszkań. W latach 2015 - 2016 firma planuje przekazać 4 tys. lokali. Zakłada, że w tym roku znajdzie nabywców ok. 2,2 tys. mieszkań, a w przyszłym roku - ok.2,5 tys.

W tym roku firma kupiła lub podpisała umowy przedwstępne kupna sześciu terenów w Warszawie i Gdańsku na łączną kwotę ok. 130 mln zł. W pierwszym półroczu Grupa Robyg osiągnęła przychody w wysokości 141 mln zł. Zysk netto spółki wyniósł 18 mln zł.