W stołecznym Ursusie deweloper wybuduje osiedle Stacja Nowy Ursus. W pierwszy etapie inwestycji Robyg zaplanował 140 mieszkań i lokali usługowych. Budowa osiedla ma ruszyć w pierwszym kwartale 2016 roku. Zakończenie budowy firma zapowiada na drugi kwartał 2017 roku.

- Nowa inwestycja powstaje na zakupionym w lipcu terenie o powierzchni około 5,3 hektara. W ramach całego projektu Stacja Nowy Ursus przewidywane jest wybudowanie około 950 lokali - mówią przedstawiciele dewelopera. Zapewniają, że osiedle będzie bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta.

- W pobliżu inwestycji znajdują się tereny rekreacyjne - park Czechowicki i otoczony zielenią Staw Koziorożca - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Są też liczne ścieżki rowerowe, niedaleko jest też centrum sportu.

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej spółki Robyg informuje, że do oferty trafiły mieszkania o powierzchni od 28 do 78 mkw. - Młodzi ludzie znajdą tu mieszkania, które są dostępne w rządowym programie dopłat do kredytów "Mieszkanie dla młodych". Programem "MdM" w Stacji Nowy Ursus są objęte zarówno mieszkania jak i miejsca postojowe - dodaje.

Dodaje, że w inwestycji zastosowano rozwiązania Smart House. - Jest duże zapotrzebowanie na nowoczesne mieszkania o dobrym standardzie, w przystępnej cenie - podkreśla Oscar Kazanelson. - Nasza firma systematycznie uzupełnia bank ziemi w Warszawie i Gdańsku oraz nieustannie wzbogaca ofertę mieszkań, biorąc pod uwagę najnowsze trendy na rynku nieruchomości. W Warszawie budujemy mieszkania także na Mokotowie, Woli, Bemowie, Żoliborzu i w Wilanowie - wylicza.

Na Mokotowie do oferty trafiły mieszkania na osiedlu Green Mokotów. - Powstanie tam siedmioetapowa inwestycja wzbogacona o przestrzeń handlowo-usługową, obejmująca łącznie około 900 lokali. Dobra lokalizacja, bliskość stacji metra oraz liczne tereny zielone i rekreacyjne z pewnością wzbudzą zainteresowanie potencjalnych klientów - ocenia Oscar Kazanelson.

Inwestycja będzie wyposażona w nowoczesny system zdalnego zarządzania Smart House. - W ramach tej usługi można sterować oświetleniem, urządzeniami multimedialnymi oraz ochroną swojego mieszkania. Inwestycja Green Mokotów będzie otoczona licznymi terenami zielonymi. Bliskość metra umożliwi mieszkańcom szybką komunikację z pozostałymi częściami miasta. Osiedle będzie wyposażone w obiekty rekreacyjne oraz część wypoczynkową z rozległymi terenami zielonymi.

Oscar Kazanelson podkreśla, że konsekwentna realizacja polityki systematycznego wprowadzania do sprzedaży kolejnych inwestycji przyczyni się do realizacji celu, jakim jest przekazanie 4 tys. mieszkań w latach 2015 i 2016. W tym roku Robyg chce sprzedać ok. 2,2 tys. mieszkań, a w 2016 - ok. 2,5 tys.

W 2015 roku Grupa Robyg kupiła lub podpisała umowy przedwstępne kupna sześciu terenów inwestycyjnych w Warszawie i Gdańsku za łączną kwotę ok. 130 mln zł. Na warszawskim Bemowie firma kupiła trzy działki o łącznej powierzchni ponad 81 tys. mkw., które pozwolą na wybudowanie ok. 1650 lokali mieszkalnych i komercyjnych; w warszawskim Ursusie - działkę o łącznej powierzchni około 5,3 ha, która pozwoli na wybudowanie około 950 mieszkań, a w gdańskich dzielnicach Morena i Zaspa - dwie działki o łącznej powierzchni ok. 3,16 ha.