Od października do 17 listopada odnotowano 971 transakcji. – Tylko w październiku zarejestrowaliśmy 663 transakcje. To najwyższy wynik zanotowany w tym roku, prawie dwukrotnie wyższy niż w poprzednim miesiącu – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

W październiku wynajęto biura o łącznej powierzchni ponad 130,5 tys. mkw.. – Warto zwrócić uwagę, że wynik ten jest mniejszy niż marcowy rekord, kiedy w 360 transakcjach wynajęto ponad 154 tys. mkw. – podkreśla Judyta Bartnicka, analityczka REDD.

Średnia powierzchnia wynajętego modułu biurowego w październiku to 197 mkw.

– Ostatni kwartał na rynku nieruchomości, zamykający rok, zawsze był czasem zawierania największej liczby transakcji. Nasze dane pokazują, że w tym roku jest podobnie – komentuje Piotr Smagała. – Widzimy jednak, że wynajęta powierzchnia jest mniejsza, co może świadczyć o ostrożnym podejściu firm. Nie zapominajmy, że rynek biurowy mierzy się z drugą falą pandemii oraz z przywracanymi ograniczeniami, co sprawia, że praca zdalna stała się dla wielu firm rzeczą naturalną. Ostatnie miesiące tego roku będą niezwykle ciekawym okresem, pokazującym rzeczywisty obraz rynku.