Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie

Nieruchomości to różnorodność projektów i praca z inspirującymi ludźmi – mówi Waldemar Olbryk, prezes Archicomu.

Publikacja: 05.10.2023 21:01

Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie

Foto: mat. pras.

Waldemar Olbryk jest prezesem deweloperskiego Archicomu od kwietnia 2021 r., wcześniej był członkiem zarządu Echo Investment ds. mieszkaniowych (ta grupa przejęła Archicom). Przed dołączeniem do Echa związany był z firmami: Skanska, Philips Lighting, Apsys Polska i BP. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim.

Pracuję w nieruchomościach, bo…

Branżę nieruchomości postrzegam jako jedną z najciekawszych pod kątem możliwości realizacji różnorodnych projektów, niekonwencjonalnych pomysłów, a także współpracy z wieloma inspirującymi ludźmi. Nie bez znaczenia jest również fakt, że odpowiadamy bezpośrednio za komfort życia, realnie kreujemy tkankę miejską, a efekty naszej pracy pozostają trwałym elementem krajobrazu przynajmniej przez kilkadziesiąt lat. Muszę jednak uczciwie przyznać, że moje pierwsze kroki w sektorze nieruchomości były efektem przypadku i pewnego zbiegu okoliczności.

Hitem na rynku będzie…

W najbliższym czasie bezwzględnie powinniśmy spodziewać się wzmożonej konwergencji sektorów na rynku nieruchomości, wobec czego z czasem będziemy dostrzegać między nimi coraz więcej podobieństw i analogicznych tendencji. Jednocześnie priorytetem, na który nacisk położą m.in. firmy deweloperskie, będzie sprawna adaptacja do zmieniających się okoliczności oraz bieżąca obserwacja rynkowych trendów.

Najważniejsza rzecz do poprawy to…

Na rynku nieruchomości w Polsce wciąż brakuje zaufania. Do idei, do własnych możliwości, do siebie nawzajem.

Mój ulubiony budynek to…

Zawsze z uśmiechem na ustach odwiedzam łódzkie centrum handlowo-usługowe Manufaktura, które otwarto w 2006 r. na dawnych terenach pofabrycznych Izraela Poznańskiego, przez co ma swoją duszę. Niepowtarzalne i ikoniczne miejsce na mapie Łodzi.

Polski rynek nieruchomości to jednym słowem…

Uważam, że rodzimy rynek nieruchomości jest długoterminowo atrakcyjny – również dla zagranicznych inwestorów, ma zdrowe fundamenty i z czasem staje się coraz bardziej dojrzały. Jeśli miałbym scharakteryzować go jednym słowem, wybieram „szansę”.

Gdybym nie pracował w branży, byłbym…

Waham się między edukacją a ekosystemem startupowym. Oba obszary są mi niezwykle bliskie. Bez wątpienia jednak związałbym swoją karierę z project managementem. Mam ogromne szczęście, ponieważ moje życie zawodowe pozwala mi spełniać się na każdej z wspomnianych płaszczyzn.

Najlepsza rada, jaką otrzymałem, to...

Choć nie jestem w stanie wskazać konkretnej osoby, która udzieliła mi takiej rady, wierzę, że uniwersalnym kluczem do sukcesu jest realne zaangażowanie. Pozwala ono gromadzić doświadczenia poprzez praktykę, zdobywać nowe kompetencje, wzbudzać poczucie odpowiedzialności i długofalowo utrzymać determinację.

W wolnej chwili najchętniej...

Branża nieruchomości, w której funkcjonuję na co dzień, charakteryzuje się dużą dynamiką, a także bagażem odpowiedzialności za wszelkie projekty, które realizujemy. Wobec tego szczególnie doceniam spokojny czas spędzony w gronie najbliższych, m.in. podczas wspólnej aktywności sportowej.

Waldemar Olbryk jest prezesem deweloperskiego Archicomu od kwietnia 2021 r., wcześniej był członkiem zarządu Echo Investment ds. mieszkaniowych (ta grupa przejęła Archicom). Przed dołączeniem do Echa związany był z firmami: Skanska, Philips Lighting, Apsys Polska i BP. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim.

Pracuję w nieruchomościach, bo…

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Budownictwo
Liczba mieszkań kurczy się 11 miesiąc z rzędu. Na ceny wpływają emocje
Rynek nieruchomości
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań po III kwartale 2023 roku
Opinie Ekonomiczne
Adam Roguski: Patodeweloperka. Kto ponosi większą winę: deweloperzy czy państwo?
Nieruchomości
Deweloperskie marże pod presją wyższych kosztów produkcji
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Nieruchomości
W sierpniu deweloperzy dalej zwiększali aktywność