Cavatina Group powołała spółkę Cavare, która zajmie się budową i zarządzaniem portfelem mieszkań na wynajem w największych polskich aglomeracjach. Celem jest stworzenie zasobu 10 tys. lokali w ciągu pięciu lat.

Wcześniej ambicje budowy portfela PRS miała spółka Resi Capital, ale zmieniła strategię i zaczęła sprzedawać mieszkania jak typowy deweloper.

- Resi Capital mocno wyspecjalizowała się w budowie i sprzedaży mieszkań z segmentów premium i popularnego, jednak nie rezygnujemy z rozwoju portfolio PRS. Cavare już na starcie ma grunty i projekty w największych miastach w Polsce – powiedział Daniel Draga, prezes spółki Cavatina Group.

- Wciąż młody polski rynek najmu instytucjonalnego ma duży potencjał wzrostu, o czym świadczy chociażby wysoki poziom obłożenia już działających obiektów. Ma na to wpływ zarówno zmiana stylu życia kolejnych pokoleń, jak i sytuacja makroekonomiczna. Mamy know-how w zakresie przygotowania i realizacji tego typu inwestycji oraz gotową platformę umożliwiającą przeprowadzenie niemal całego procesu najmu – aż do umowy rezerwacyjnej – zdalnie. Ze startem pierwszych projektów chcemy być gotowi na początku 2024 r. – powiedział Bartłomiej Wentlandt, prezes firmy Cavare.

To nie koniec roszad w grupie, bo powołano firmę CTank, która będzie zajmować się pozyskiwaniem i przygotowywaniem gruntów na potrzeby poszczególnych podmiotów. Poza Resi Capital i Cavare do grupy należy Cavatina Holding, notowany na GPW deweloper biurowy.