SGI ma już pozwolenie na budowę stołecznego osiedla. W pierwszym etapie deweloper wybuduje pięciokondygnacyjny budynek z 96 mieszkaniami o powierzchni od 39 do 98 mkw. Do części z nich są przypisane nawet 100-metrowe ogródki. W podziemnym garażu znajdą się 94 miejsca postojowe. Parkingi zaplanowano też na zewnątrz osiedla. Będzie tam można ładować samochody elektryczne.

Oddanie lokali do użytku deweloper zapowiada na początek 2025 roku. Projekt inwestycji powstał w warszawskiej pracowni HRA Architekci. – Chcemy poszerzać ofertę mieszkaniową stolicy. Analizujemy sytuację na rynku nieruchomości, sprawdzamy i weryfikujemy trendy tak, aby jak najlepiej dostosować projekty do potrzeb kupujących – mówi cytowany w komunikacie Robert Stachowiak, prezes spółki SGI. – Dostrzegamy potencjał Włoch. Atutem jest m.in. dobre skomunikowanie z innymi dzielnicami miasta, co jest bardzo ważne dla klientów.

SGI na rynku deweloperskim działa od 1990 roku. Firma zrealizowała 49 inwestycji, które dostarczył 5,9 tys. mieszkań i niemal 50 tys. mkw. powierzchni biurowo-handlowej. Spółka jest częścią holdingu Willet.