W drugiej części poznańskiego osiedla powstanie sześć budynków z 333 mieszkaniami o powierzchni od 27 do 89 mkw. – od kawalerek po mieszkania z czterema pokojami. Do lokali na parterach są przypisane ogródki. W hali garażowej deweloper zaplanował 357 pojedynczych miejsc parkingowych. Będą też 43 rodzinne stanowiska i komórki lokatorskie. Na zewnątrz powstanie 58 miejsc postojowych. Ceny mieszkań zaczynają się 7,6 tys. zł za mkw.

Osiedle Zacisze Marcelin ma być gotowe w trzecim kwartale 2024 roku. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Archymetria.

- W Poznaniu działamy już szósty rok. To dla nas jeden z kluczowych rynków. Rozpoczynamy właśnie drugi etap Zacisza Marcelin, który jest dobrą propozycją dla osób, które chcą mieszkać w kameralnym otoczeniu, ale również w bliskim zasięgu centrum miasta – mówi cytowana w komunikacie Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal.

Na terenie osiedla deweloper zaplanował ogólnodostępny park, place zabaw. Atal stawia też na ekorozwiązania. To m.in. panele fotowoltaiczne, powietrzne pompy ciepła, miejsca postojowe do ładowania samochodów.

W Poznaniu, na Grunwaldzie, Atal buduje osiedle Ptasia 20. Do kupienia są także mieszkania w Atal Warta Towers - 17-piętrowym budynku nieopodal Warty, w dzielnicy Nowe Miasto.