Inwestycja Solen Kabaty ma być gotowa w pierwszym kwartale 2024 roku. W apartamentowcu znajdą się 102 mieszkania o powierzchni od 44 do 130 mkw. Do części apartamentów będą przypisane powierzchnie na dachach. Nieruchomość będzie certyfikowana w systemie BREEAM. Dostanie też odznaczenie „Obiekt bez barier".

Za projekt apartamentowca odpowiada pracownia Kulczyński Architekt. Część budynku będzie opata na filarach, zgodnie z założeniami planu zagospodarowania. W mieszkaniach będą duże drewniane okna. W niektórych apartamentach zaplanowano przeszklenia od podłogi po sufit. Deweloper zainstaluje też system smart home w wersji premium.

– To pierwsza inwestycja mieszkaniowa, w której zdecydowaliśmy się na taki system – mówią przedstawiciele spółki Skanska. – Do tej pory instalowaliśmy podstawowy system, który mieszkańcy mogli rozbudować. Appartme by Skanska w wersji premium pozwoli sterować oświetleniem i zasilaniem elektrycznym, regulować ogrzewanie za pomocą smartfonów. Aplikacja mobilna systemu będzie też zintegrowana z inną aplikacją pozwalającą śledzić licznik zużycia wody oraz dane o emisji CO2.

Na dachu budynku będą zamontowane panele fotowoltaiczne. Na terenie inwestycji powstanie prywatny ogród z rodzimymi gatunkami roślin, budkami dla ptaków i owadów. Powstaną też dwie strefy rekreacyjne z placami zabaw i siłownią. Woda deszczowa będzie wykorzystana do podlewania zieleni.