Anna Marciniak, menedżer w Skanska Property Poland
Do biura w budynku Atrium 1 w Warszawie przeprowadziliśmy się w 2014 r. To pierwsze biuro w Polsce, które wyróżniono certyfikatem środowiskowym LEED CI dla wnętrz na najwyższym, platynowym poziomie.
Aranżacja została poprzedzona badaniem specjalistów z Workplace Solutions, którzy obserwowali m.in. nasz styl pracy, ścieżki poruszania się oraz to, ile osób jest w biurze w danym czasie. Rzadko wszyscy pracownicy przebywają w biurze jednocześnie.
Dlatego nie mają przypisanych biurek. Ich liczba została ograniczona. Zwiększyła się więc wolna przestrzeń. Ci, którzy potrzebują skupienia, mogą się zdecydować na przestrzeń do pracy cichej. Dużą część biura zajmuje strefa kreatywna, w której przeprowadzamy burze mózgów i odbywamy nieformalne spotkania.
Możemy też korzystać z pokoju, gdzie są piłkarzyki, konsola do gier, przyrządy fitness. Raz w tygodniu mamy zajęcia pilates. Ważną częścią biura jest kuchnia, gdzie codziennie rano spotykamy się na śniadaniu.
Jacek Pielka, dyrektor w ABB Polska
Pod koniec tego roku planujemy przeprowadzkę do nowego budynku Axis, która ma na celu konsolidację kilku krakowskich biur ABB. Chcemy zapewnić pracownikom wygodne, sprzyjające efektywności i kreatywności miejsce pracy.
Nowe przestrzenie zostaną zaplanowane zgodnie z zasadą Activity Based Working, która w dużym uproszczeniu oznacza organizowanie pracy w sposób jeszcze bardziej produktywny, przy jednoczesnym zapewnieniu większego komfortu i satysfakcji z przebywania w takim otoczeniu.
Biuro jest dla pracownika, a nie odwrotnie. Tworzymy nowe rodzaje przestrzeni, których dotychczas w biurze nie było: to miejsca pracy cichej, nieformalnych spotkań, a także miejsca do rozmów telefonicznych oraz spotkań grup projektowych.
Nie zabraknie również miejsc do odpoczynku i relaksu. Istotną rolę w wyborze lokalizacji odgrywał też fakt, że w Axis zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania ABB – m.in. transformatory oraz system inteligentnego sterowania budynkiem.
Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki
Nasza firma od ponad dekady ma siedzibę w centrum Krakowa, w dużej willi przy ulicy Bolesława Prusa. Mimo stałego rozwoju spółki – na terenie kraju powstały cztery nowe fabryki Termo Organiki – lokalizacja firmy wydaje się być idealna. Zapewnia dobrą komunikację z pozostałymi oddziałami przedsiębiorstwa.
Z dojazdem do nas nie mają problemu ani klienci, ani pracownicy. Członkowie zarządu i menedżerowie wyższego szczebla pracują w gabinetach, a pracownicy działu handlowego – w przestronnych open space'ach.
W budynku mamy też specjalnie wydzieloną strefę do nieformalnych spotkań czy burzy mózgów. Można tam także wypić kawę i zjeść wspólny lunch. Warto podkreślić, że nasze biuro dzieli niewielka odległość od zabytkowej części Krakowa ze znakomitą infrastrukturą gastronomiczną.
To tam od czasu do czasu organizujemy spotkania z naszymi kluczowymi klientami.