Mieszkanie znajduje się w eleganckiej dzielnicy Chelsea w pięknym budynku w stylu Art Deco, który nosi nazwę Swan Court.

Ma tylko jedną sypialnię, bawialnię, kuchnię oraz łazienkę, ale za to jest po remoncie. Dodatkowym atutem jest to, że sławna pisarka nie tylko napisała w nim wiele ze swoich powieści, ale także umieściła w budynku część fabuły powieści "Trzecia lokatorka".

Książka została wydana w 1966 roku. Opisuje kolejną sprawę kryminalną Herkulesa Poirota, do którego przychodzi dziewczyna, prosząc go o radę w sprawie morderstwa, które "prawdopodobnie popełniła". Szybko jednak rezygnuje z jego pomocy, twierdząc, że detektyw... jest za stary. Dotknięty tą uwagą i zarazem zaintrygowany, Poirot postanawia odnaleźć dziewczynę i wyjaśnić sprawę. Pomaga mu autorka kryminałów, Ariadne Oliver.

Udaje im się ustalić tożsamość dziewczyny - to Norma Restarick, córka znajomych pani Olivier, która wraz z dwoma koleżankami wynajmuje mieszkanie w Swan Court.

Christie zamieszkała w Swan Court w 1948 roku ze swoim drugim mężem Maxem Mallowanem i mieszkała w nim aż do śmierci w 1976 roku.

Cena wywoławcza 55-metrowego mieszkania, które znajduje się na parterze, to dokładnie 999,500 funtów.