Jakie inwestycje planują wprowadzić na rynek deweloperzy? Jakie mieszkania będzie można kupić na nowych osiedlach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Nasze najnowsze projekty to Nowa Tęczowa we Wrocławiu oraz drugi etap Osiedla Krzemowego w Warszawie. Nowa Tęczowa to osiedle w centrum Wrocławia, przy ulicy Tęczowej, zaledwie kilka minut od Rynku i Promenady Staromiejskiej.

Projekt powstał z myślą o osobach aktywnie spędzających czas, poszukujących mieszkania w miejscu, które pozwoli na co dzień czerpać z oferty miasta. Do wyboru jest ponad 200 lokali o powierzchni od 25 do 85 mkw. W ofercie są także lokale usługowe zlokalizowane na parterze, od strony ulicy Tęczowej.

Osiedle Krzemowe powstaje przy ulicy Cybernetyki na warszawskim Mokotowie. To idealna propozycja dla osób, które poszukują wygodnego lokum z dobrym dojazdem do centrum miasta. Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy w pierwszym kwartale 2017 roku. W ramach drugiego, właśnie rozpoczętego etapu, powstaną budynki z 244 mieszkaniami. W ofercie są kawalerki oraz lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Pod koniec czerwca wprowadziliśmy do oferty 108 mieszkań w nowym projekcie Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska. To kameralne osiedle z dobrym dojazdem zarówno do Trójmiasta. Przygotowaliśmy lokale o różnorodnych rozkładach, od kawalerek po przestronne, rodzinne mieszkania czteropokojowe.

W sprzedaży są także lokale w kolejnych budynkach (C3 i C4) w projekcie Neptun II w podwarszawskich Ząbkach oraz w nowym budynku na osiedlu Tęczowy Las w Olsztynie. Przygotowujemy również nowe inwestycje w Trójmieście oraz Warszawie.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding:

Autopromocja
Panel dyskusyjny "Bezład przestrzenny"

Po co nam nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

OGLĄDAJ RELACJĘ

Rozpoczęliśmy przedsprzedaż czwartego z pięciu etapów inwestycji Bliska Wola w Warszawie. Na osiedlu powstały też duże powierzchnie komercyjne i tereny rekreacyjne. W najbliższym czasie planujemy uruchomić kolejne inwestycje mieszkaniowe - m.in. projekt Wrzosowa Aleja na warszawskiej Białołęce, Osiedle Kamerata w Gdyni i Hanza Tower w Szczecinie. Znajdą się w nich mieszkania o najbardziej popularnych metrażach oraz przestronne apartamenty.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic:

Kończymy właśnie przygotowywanie dokumentacji do realizacji inwestycji w prestiżowej lokalizacji w Warszawie. Szczegóły dotyczące projektu podamy w najbliższym czasie.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest:

W sierpniu wprowadziliśmy do sprzedaży nową warszawską inwestycję Anin Park, która powstaje w Aninie przy ulicy Pożaryskiego. Anin to klimatyczne miejsce z mnóstwem zieleni, niską, głównie willową zabudową i sąsiedztwem rezerwatu przyrody.

Lokalizacja budynku zapewnia bezpośredni dostęp do stacji SKM. Nasz nowy projekt znajduje się z jednej strony w otoczeniu rezerwatu, a z drugiej w okolicy o doskonale rozwiniętej, miejskiej infrastrukturze. W budynku powstaną 52 mieszkania o powierzchni od 46 do 116 mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Skupiamy się na pozyskiwaniu nowych gruntów inwestycyjnych w Warszawie. Już wkrótce w naszej ofercie pojawią się nowe projekty. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić do oferty mieszkania w kolejnym etapie inwestycji przy ul. Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu.

Yael Rothschild, prezes firmy Mill-Yon Gdańsk:

W najbliższym czasie wejdą do sprzedaży mieszkania w trzecim etapie inwestycji Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów. Oferta obejmie ok. 50 mieszkań od 28 do 70 mkw., które będą usytuowane na ośmiu kondygnacjach. Część z lokali będzie oferować widok na Nową Motławę.

Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development:

Wkrótce rozpoczniemy budowę kolejnego etapu Nowej Papierni Ultra Novej we Wrocławiu. To będzie nasza największa inwestycja, w której powstanie 156 soft loftów i apartamentów inspirowanych loftami. Przedsprzedaż trwa. Lokale cieszą się dużą popularnością.

W Warszawie rozpoczęliśmy przedsprzedaż mieszkań w kolejnym etapie osiedla Alpha Park, gdzie znajdzie się 95 lokali - od kawalerek po mieszkania z trzema pokojami. Lokale są dostępne są w programie "MdM". W Poznaniu kończą się prace nad drugim etapem osiedla Red Park, w którym powstaną jeszcze dwa budynki.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Sprzedaż mieszkań systematycznie rośnie. Na rynek wprowadzamy więc kolejne etapy inwestycji i całkiem nowe projekty. Niedawno do oferty trafiło 76 mieszkań w kolejnym etapie osiedla Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu, a w drugim kwartale tego roku wprowadziliśmy do sprzedaży 422 lokale. W najbliższych miesiącach zamierzamy uruchomić kolejne etapy naszych flagowych wrocławskich projektów, jak Cztery Pory Roku, czy Olimpia Port. Planujemy również mniejsze inwestycje.

Łukasz Szumny, dyrektor sprzedaży w HSD Arrow:

Do końca roku planujemy wprowadzenie do sprzedaży dwóch - trzech inwestycji. W ofercie znajdą się przede wszystkim mieszkania kompaktowe, w tym kawalerki o powierzchni poniżej 30 mkw., mieszkania dwupokojowe o metrażu ok. 40 mkw. i trzypokojowe o powierzchni 50-55 mkw.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

Bardzo dobre wyniki sprzedaży sprawiają, że z optymizmem przystępujemy do realizacji nowych etapów inwestycji. Kolejne etapy warszawskich projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz wprowadzamy z naszymi partnerami do oferty znacznie wcześniej, niż pierwotnie planowaliśmy.

W ciągu kilku najbliższych tygodni w sprzedaży znajdą się mieszkania w czwartej fazie Miasta Wola oraz trzecim etapie Stacji Kazimierz. W obu tych projektach zaplanowaliśmy atrakcyjne lokale o zróżnicowanej powierzchni i układzie, które w pełni odpowiadają na dzisiejsze trendy zakupowe.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service:

W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży co najmniej jeszcze dwie inwestycje. Jeden z projektów będzie zupełną nowością. Druga inwestycja to kolejny etap bardzo popularnego wśród klientów osiedla. Szczegóły dotyczące nowych propozycji będą wkrótce dostępne na naszej stronie.