Deweloper uzyskał WELL Health-Safety Rating dla ośmiu budynków - w Polsce, Rumunii i Czechach, spełniając tym samym najnowsze wymagania International WELL Building Institute (IWBI) dla jednocześnie zarejestrowanej grupy budynków.

W Polsce certyfikowane zostały: pierwszy budynek kompleksu Wave w Gdańsku, budynek Spark B w Warszawie, dwa budynki Bramy Miasta w Łodzi, pierwszy budynek Centrum Południe we Wrocławiu. W Rumunii - pierwszy budynek Equilibrium i Campus – oba w Bukareszcie. W Czechach – Parkview.

Łączna powierzchnia biurowa tych budynków to ok. 162 tys. mkw. - Nieruchomości zweryfikowano m.in. pod kątem procedur czyszczenia i sanityzacji, programów gotowości na wypadek awarii, zarządzania jakością powietrza i wody – wyjaśniają przedstawiciele spółki. - Certyfikacja ma szczególne znaczenie w kontekście powrotu do biur, dlatego będziemy dążyć do uzyskania WELL Health-Safety Rating dla naszych wszystkich budynków biurowych.

– W czasach pandemii chcemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników naszych biur – podkreśla Jacob Moller-Nielsen, wiceprezes ds. Centre of Excellence w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. – Niezależnie od obecnej sytuacji, biura odgrywają ogromną rolę w tworzeniu kultury organizacyjnej, współpracy, a także utrzymywaniu relacji między pracownikami i między zespołami. Na długo przed pandemią wdrażaliśmy innowacyjne bezdotykowe technologie, które z czasem stały się standardem na naszych rynkach.

WELL Health-Safety Rating to system oceny dla wszystkich nowych oraz istniejących typów budynków i obiektów. Koncentruje się na aspektach związanych z użytkowaniem, protokołach utrzymania, zaangażowaniu użytkowników i obsługi oraz planach awaryjnych.