Inwestycję prowadzi firma Planetbud. Na osiedlu Aleja Wiśniowa pod Poznaniem deweloper zaplanował 29 dwulokalowych domów. Do każdego jest przypisany ogródek i po dwa miejsca postojowe. Przewidywany termin zakończenia budowy i przekazania kluczy mieszkańcom to drugi kwartał 2018 roku. Ceny nieruchomości zaczynają się od 344 tys. zł.

Aleja Wiśniowa powstaje przy ul. Rivoliego w Zalasewie. Na klientów czekają lokale o powierzchni 79, 84 i 105 mkw. Powierzchnie ogródków to 100 - 500 mkw. - Osiedle będzie oświetlone, wybudujemy drogę wewnętrzną, a wśród domów posadzimy drzewa wiśni japońskiej - opowiadają przedstawiciele dewelopera.

- Prace budowlane już się zaczęły. Przygotowaliśmy teren, wylaliśmy beton pod fundamenty. Stawiamy ściany parterów. Jeszcze w tym miesiącu budynki osiągną poziom pierwszego piętra. Prace idą zgodnie z harmonogramem - mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Developement. - Zalasewo to piękna miejscowość granicząca ze Swarzędzem, oddalona od Poznania o półtora kilometra. Sprawny dojazd do serca Wielkopolski zapewnia komunikacja miejska - opowiada.

Podkreśla, że atutem nowego osiedla jest także rozwinięta infrastruktura. - Mieszkańcy Alei Wiśniowej na wyciągnięcie ręki będą mieli żłobek, przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum - zachęca Weronika Potarzycka. - Na miłośników spacerów, biegania i jazdy rowerem czekają dobrze przygotowane ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne i zielone oraz las. Nie brakuje także punktów usługowo-handlowych.

Aleja Wiśniowa to niejedyna inwestycja spółki Planetbud. W ubiegłym roku firma rozpoczęła budowę Alei Bukowej przy ulicy Kórnickiej w Zalasewie. To osiedle 37 domów szeregowych. Przy ul.Cieszkowskiego w centrum Swarzędza deweloper zakończy w maju budowę Osiedla Liliowego, a w Środzie Wielkopolskiej przy ulicy Akacjowej firma wybudowała Osiedle Tulipanowe. Domy są tam dostępne od ręki.