Dla terenu na warszawskim Gocławiu wydano warunki zabudowy, które przewidują powstanie 18- kondygnacyjnego budynku liczącego ok. 200 mieszkań. Deweloper pracuje nad projektem architektonicznym. Planuje, że lokale trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, a budowa rozpocznie się na początku 2018 roku. Inwestycja ma być oddana w 2020 roku.

Cordia Polska, należąca do Grupy Futureal, zapowiada, że jej strategicznym celem jest stworzenie banku ziemi. - Gromadzenie gruntów jest przygotowaniem do ekspansji firmy na polskim rynku. Na razie nasza firma intensywnie rozwija działalność w dwóch miastach: w Warszawie i Krakowie - przypominają przedstawiciele inwestora.

- Pod koniec 2017 roku kupiliśmy kolejną, trzecią już działkę w Krakowie, przy ulicy Lema. Teraz sfinalizowaliśmy zakup drugiej działki w Warszawie. Jesteśmy też na końcowym etapie rozmów w sprawie kilku kolejnych nieruchomości. W sytuacji bardzo silnej konkurencji na rynku bank działek w dobrych lokalizacjach to nasza mocna strona - ocenia Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia Polska. - Ostatnie dwa lata były rekordowe dla branży. Ten rok będzie również stabilny, ale myślę, że konkurencja będzie coraz ostrzejsza. Po pierwsze jest bardzo wiele rozpoczętych inwestycji, które w tym roku będą się zamykały. Po drugie kończą się zasoby ciekawych gruntów. I tutaj szansę ma nasza firma. Posiadamy znaczące zasoby ziemi i wciąż powiększamy nasz bank. Rok 2017 oraz kolejne lata będą rekordowe dla naszej firmy. Od 2019 roku planujemy sprzedaż mieszkań na poziomie 1 tys. rocznie. Jesteśmy dobrze przygotowani do ekspansji. W obecnej sytuacji na rynku nie ma miejsca na spontaniczne działania - twierdzi dyrektor.

Dodaje, że najważniejszym kryterium wyboru działki jest lokalizacja. - Szukamy działek, które są dobrze skomunikowane. Nie ma nic gorszego niż wielkie kompleksy mieszkaniowe bez dróg dojazdowych - mówi Michał Skwarek, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Cordia. - Po drugie: otoczenie. Zależy nam, żeby w pobliżu była niezbędna infrastruktura, czyli sklepy, szkoły, przedszkola, kawiarnie, centra usługowe. Ważne są też tereny rekreacyjne i miejska zieleń w sąsiedztwie. Te wszystkie zalety ma kupiona przez nas działka na Gocławiu.

Dodaje,  że nieruchomość znajduje się niedaleko praskiego centrum handlowego. - Położenie pomiędzy Trasą Siekierkowską a ul. Ostrobramską daje możliwość wyboru szybkiej drogi do centrum i innych dzielnic Warszawy. Trasy wylotowe pozwolą sprawnie wydostać się z miasta. Ta część Gocławia to młoda i szybko rozwijająca się część Pragi - mówią przedstawiciele dewelopera.