– O Wileńskiej Express mówimy humorystycznie „3xU": stoi na planie litery u, jest ukończona i ma pozwolenie na użytkowanie. Niedługo rozpoczniemy przekazywanie kluczy do mieszkań – zapowiada Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.

Nazwa inwestycji nawiązuje do historii położonego w pobliżu dawnego Dworca Petersburskiego, łączącego niegdyś Warszawę z Wilnem i Petersburgiem. – Koleje losu sprawiły, że dawny gmach dworca nie przetrwał do naszych czasów, a położona nieco dalej na południe stacja Warszawa Wileńska obsługuje dzisiaj wyłącznie linie regionalne. Czasy świetności międzynarodowego dworca pozostały jednak w pamięci warszawiaków – opowiada Cezary Grabowski. - Wileńska Express stoi na terenach przylegających do starej parowozowni.

Wileńska Express to trzecia inwestycja mieszkaniowa, po Atelier Praga 2 i Stalowej 39, którą Bouygues Immobilier Polska zrealizował w ostatnich kilkunastu miesiącach w tej części Warszawy. To 51. osiedle tego dewelopera w Polsce. – Chcemy tworzyć Pragę-Północ na miarę XXI wieku. Równocześnie pamiętamy o kolorowej i bogatej tradycji, stąd w projektach tu realizowanych pojawiają się murale, czerwona cegła i inne elementy nawiązujące do przeszłości – wyjaśnia Cezary Grabowski. – Pamiętamy o historii, ale myślimy też o przyszłości, dlatego Wileńską Express zbudowaliśmy w nowoczesnym stylu, w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra, sklepów i punktów usługowych – dodaje.