Miniony rok był dla wielu gałęzi gospodarki bardzo trudny, jednak przedstawicielom branży deweloperskiej udało się uniknąć zawirowań związanych z pandemią.

Potwierdza to przykład grupy PURE Development. Mimo przeszkód związanych z Covid-19 zgodnie z harmonogramem zakończyła się kluczowa dla rozwoju spółki inwestycja Osiedle Poniatowskiego w Ożarowie Mazowieckim.

– W mojej ocenie pandemia jedynie przyspieszyła nieśmiało wdrażany w Polsce, a od dawna popularny chociażby w Stanach Zjednoczonych system pracy zdalnej. Taka zmiana nie pozostanie bez wpływu na branżę deweloperską oraz jej perspektywy w najbliższych latach – mówi Bartek Jędrychowicz, prezes PURE Development Holding.

Jak dodaje, zabudowa bliźniacza i szeregowa, zlokalizowana w niewielkiej odległości od szkoły, przedszkola, komunikacji zbiorowej oraz z łatwym dostępem do centrum miasta, była tym, na czym spółka koncentrowała się od początku działalności. Przyjęty model sprawdzał się do tej pory bardzo dobrze, a w czasach pandemii okazał się całkowicie odporny na kryzys.

– Aktualnie produkty firmy stanowią doskonałą alternatywę dla zmęczonych zamknięciem rodzin z małych mieszkań w Warszawie czy Wrocławiu. W cenie przeciętnej wielkości lokalu nasi klienci otrzymują nie tylko dodatkowe pokoje, pozwalające na komfortowe życie rodziny 2+2 połączone z pracą zdalną, ale również własny ogród, który obecnie okazuje się niezwykle cenną przestrzenią. Wierzymy, że ta istotna zmiana stylu życia będzie dodatkowym paliwem do rozwoju naszego obszaru budownictwa mieszkalnego – podkreśla prezes PURE Development Holding.

Firma kieruje się w działaniu własną filozofią i pomysłami na rozwój. Wykorzystując cechy budownictwa jednorodzinnego, kładzie bardzo duży nacisk na elastyczność – zarówno w podejściu do potrzeb klientów, jak i w szybkim reagowaniu na zmieniające się warunki rynkowe.

Dzięki takiemu podejściu deweloper zakończył rok 2020 z 68 oddanymi lokalami oraz przychodami na poziomie 40 mln zł. Spółka przeszła też reorganizację, podyktowaną naturalnym przekształceniem się z małej firmy w dynamicznie rosnącą organizację.

– Mamy energiczny, odpowiedzialny i kreatywny zespół ponad dwudziestu pracowników. Chcąc utrzymać tempo wzrostu, zmuszeni jesteśmy wdrażać nowe procedury organizacyjne. W 2020 roku przeszliśmy reorganizację, w wyniku czego powstały spółki PURE Development Holding oraz oddział wrocławski, czyli PURE Investments – wyjaśnia Bartłomiej Jędrychowicz.

Wspomniana współpraca z partnerami we Wrocławiu to efekt rozmów rozpoczętych jeszcze rok wcześniej. Nowi partnerzy wnieśli do grupy dużo świeżych pomysłów i kreatywnych rozwiązań, a przede wszystkim otworzyli deweloperowi drzwi do rynku aglomeracji wrocławskiej z perspektywą wpływu na rozwój całej grupy.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Deweloper nie zwalnia też tempa inwestycji. W ubiegłym roku rozpoczął kolejną budowę pod Warszawą oraz uruchomił projekt na obrzeżach Wrocławia. W efekcie w tym roku na różnym etapie realizacji jest 155 lokali w czterech inwestycjach: trzy z nich zlokalizowane są w Ożarowie pod Warszawą, a jedna w Domasławiu pod Wrocławiem.

W 2022 r. grupa chce oddać do użytkowania ponad 100 lokali. Zgromadzony kapitał jest w całości przeznaczany na dalszy rozwój, co wkrótce pozwoli na utrzymanie w stałej ofercie ponaddwukrotnie większej liczby domów.

Prognozy dla rozwoju grupy na najbliższe lata są optymistyczne. Strategia do 2025 r. zakłada rozszerzenie geograficzne działalności o kolejną aglomerację i dalszy rozwój samego produktu, ze szczególnym naciskiem na aspekty związane z komfortem mieszkania, ekologią i energooszczędnością. Spółka rozważa pozyskanie finansowania zewnętrznego w kwocie od kilku do kilkunastu milionów złotych, co pozwoliłoby rozszerzyć stałą ofertę do ponad 300 domów w perspektywie dwóch lat.

– Tylko stały rozwój i dobrej jakości produkt daje szanse na zbudowanie stabilnej pozycji rynkowej – mówi Bartłomiej Jędrychowicz.

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PURE DEVELOPMENT