Inwestycja typu BTS dla niemieckiej firmy z branży motoryzacyjnej Ideal Automotive powstała w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Fabryka jest już oficjalnie otwarta. Ideal Automotive to producent komponentów i elementów wyposażenia wnętrz, m.in. wykładzin, mat, obić, a także kształtek i segmentów akustycznych dla kilkudziesięciu marek samochodów, m.in. Mercedes-Benz, BMW, Audi, Volvo, Volkswagen, McLaren, Lamborghini, Bugatti i Porsche.

Część produkcyjna zajęła 8652 mkw., magazynowa - 6400 mkw., a biurowo-socjalna - 1538 mkw. Powstało też ponad 200 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz dziesięć miejsc dla samochodów ciężarowych typu TIR. - Hala produkcyjno-magazynowa budowana przez Panattoni Europe była pierwszą inwestycją Ideal Automotive w Polsce. Firmy współpracowały już wcześniej - deweloper w 2014 roku wybudował zakład produkcyjny na terenie Panattoni Park Stříbro w Czechach - mówią przedstawiciele Panattoni Europe.

Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe, mówi, że nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa powstała zgodnie ze specyfiką wymagań firmy Ideal Automotive. - Grono naszych klientów z branży motoryzacyjnej jest bardzo szerokie i stale się powiększa. Wybudowaliśmy obiekty m.in. dla Kongsberg Automotive, Sanden Manufacturing Poland, IFA Rotorion, Pilkington Automotive czy Benteler Automotive - wylicza. - Kolejna już realizacja Panattoni Europe dla Ideal Automotive świadczy, że możemy długofalowo współpracować z naszymi klientami.Obiekt dla Ideal Automotive powstał w Zielonej Górze, w regionie, który jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych w Środkowej Europie. Firma zatrudni w przyszłości nawet kilkaset osób. Nieruchomość położona jest strategicznie pomiędzy Berlinem i Pragą. Teren inwestycji znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S3, będącej częścią międzynarodowej trasy E65, prowadzącej z północy na południe Europy. Obiekt będzie również dogodnie skomunikowany z autostradą A2 oraz autostradą A4, które prowadzą na Zachód. Bliskość z granicą niemiecką, a tym samym łatwy dostęp do zakładów produkcyjnych Daimlera, Audi, BMW i Volkswagena to główne atuty tej lokalizacji.