To największa inwestycja Karimpolu w Europie Środkowo-Wschodniej. Wczoraj wmurowano kamień węgielny. - W tym roku świętujemy 20-lecie obecności na polskim rynku. Trudno sobie wyobrazić lepszy prezent z tej okazji niż rozpoczęcie budowy naszego flagowego projektu, czyli biurowca Skyliner - mówi Harald Jeschek, partner zarządzający w Grupie Karimpol.

Biurowa wieża stanie tuż przy stacji metra Rondo Daszyńskiego. Skyliner osiągnie wysokość 195 metrów i dołączy do grona najwyższych budynków w stolicy. Zaoferuje niemal 44 tys. mkw. powierzchni najmu. Biura znajdą się na 30 poziomach. Cztery zostaną przeznaczone na lokale handlowo-usługowe.

Na ponad 3 tys. mkw. znajdą się: m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie, fitness czy show roomy znanych marek. Na wysokości 165 metrów zaplanowano  Skybar z widokiem na panoramę miasta. Wjazd na pięciopoziomowy parking mieszczący 428 samochodów osobowych będzie możliwy z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej.

Na poziomach podziemnych znajdzie się także 500 miejsc na rowery oraz szatnie z przebieralniami. Skyliner jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

Inwestycja będzie finansowana kredytem udzielonym przez Bank Pekao SA. Prace budowlane części naziemnej ruszyły na początku września. Potrwają do połowy 2020 roku. Za ich kompleksową realizację odpowiada firma Warbud SA.

SKYLINER w liczbach:

195 m wysokości
43 633 mkw. łącznej powierzchni najmu, w tym 3 130 mkw. powierzchni handlowo-usługowej
45 poziomów (30 poziomów biurowych, cztery poziomy handlowo-usługowe, pięć poziomów garaży podziemnych, dwa poziomy Skybar'u, cztery poziomy techniczne)
165 m nad ziemią Skybar o powierzchni 798 mkw.
428 podziemnych miejsc parkingowych 500 miejsc dla rowerów 21 wind