Osiedle Malta Point powstanie w trzech etapach. W pierwszej części deweloper zaplanował pięciopiętrowy budynek z 98 mieszkaniami o powierzchni od 31 do 104 mkw. – od kawalerek po lokale z czterema pokojami. Mieszkania z pierwszego etapu mają być gotowe w III kw. 2022 roku.

Malta Point to pierwsza inwestycja Nexity Polska w Poznaniu. Deweloper zapowiada już kolejną – na osiedlu Bliski Marcelin przy ul. Jeleniogórskiej planuje budowę bloku ze 139 mieszkaniami. Inwestycja ma się rozpocząć już wkrótce.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz to 48,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Park może być rozbudowany do 91 tys. mkw. Waimea Logistic Park Stargard składa się z hali o powierzchni 11,5 tys. mkw. Docelowo może się powiększyć do ok. 80 tys. mkw.

Oba parki są położone w regionalnych strefach przemysłowych, w sąsiedztwie ważnych aglomeracji miejskich.

- Fortress REIT jest trzecim co do wielkości REIT-em w RPA i największym właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych typu core. Fortress jest również największym udziałowcem NEPI Rockcastle Plc, aktywnym w sektorze handlowym w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi cytowany w komunikacie Steve Brown, dyrektor generalny Fortress REIT. - Geograficzne położenie Europy Środkowo-Wschodniej i rozwinięta infrastruktura ułatwiają dostęp do rynków Europy Zachodniej i jednocześnie stanowią ważny argument za inwestowaniem w nieruchomości logistyczne w tym regionie.