Obiekt buduje grupa deweloperska Angel Poland Group. - Stuletnie klasztorne witraże w Bredzie. Rzymska świątynia w Baden-Baden. Kosmos w Zurichu. Autograph Collection Hotels marki Mariott specjalizuje się w adaptacji historycznych przestrzeni na butikowe hotele - mówią przedstawiciele inwestora.

Pierwszy polski projekt Autograph Collection Hotels powstaje w Krakowie przy ul. Stradomskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu. 5-gwiazdkowy hotel zaoferuje 125 pokoi, spa oraz luksusowe apartamenty. - Hotel powstanie w kamienicy, której historia sięga XIV wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in. szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego - opowiada Małgorzata Nowosielska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Angel Poland Group . - Do Autograph Collection Hotels należą piękne hotele butikowe na świecie. Krakowski hotel będzie pierwszym obiektem tej ekskluzywnej marki w Polsce - podkreśla.

Eksperci Colliers International przekonują, że hossa na rynku hotelowym w Polsce trwa. - Według danych STR Global wskaźnik Revper (przychód na każdy dostępny pokój wzrósł o 11 proc. i był to jeden z najwyższych wzrostów w Europie - podają przedstawiciele Angel Poland Group. - Przed rokiem na polskim rynku działało 2674 skategoryzowanych hoteli z miejscami noclegowymi w prawie 130 tys. pokojach. Największą podaż miejsc noclegowych w kraju mają hotele trzygwiazdkowe - to aż 45 proc. Analitycy Colliersa przekonują, że Polska ma wciąż duży potencjał. Obok nowych hoteli przy centrach biurowych prognozują wzrost udziału markowych hoteli i adaptację budynków o innych funkcjach na cele hotelowe.

- Podróżujący Polacy, ale też turyści i przedsiębiorcy odwiedzający takie miasta, jak Kraków, potrzebują połączenia komfortu z unikatowym duchem miasta. Nie tylko na ulicach, w pubach, czy w muzeach. Chcą go poczuć w miejscu, w którym mieszkają - tam, gdzie jedzą śniadanie - ocenia Ron Ben Shachar, współwłaściciel Angel Poland Group. - Nasza koncepcja, włączona w ideę sieci Autograph Collection Hotels, spełnia te potrzeby.

Jakie hotele na świecie ma Autograph?

Breda

- Hotel Nassau Breda położony przy jednej z najstarszych ulic w mieście. Można tu wspiąć się na wieżę Wielkiego Kościoła, spacerować po obrysie zamku, zrelaksować się w kawiarni. Miejsce oddaje hołd swojej klasztornej przeszłości. Architektonicznie, zachowując historyczne proporcje, ale też duchowo: „Wyspowiadaj się u nas i opowiedz o swoim doświadczeniu z Hotelem Nassau Breda. Twoje grzechy są u nas bezpieczne" - to hasło hotelu - opowiadają przedstawiciele inwestora. - Dziś w tym starym klasztorze stuletnie witraże rozjaśnione są różowym sufitem w kształcie gumy do żucia. Obok tego luksus francuskiej kuchni w standardzie Michelina.

Praga

- Uwaga! Bo tu pierwsze wrażenia mogą mocno wprowadzić w błąd, bo na zewnątrz Boscolo Prague jest neorenesansowym pałacem. Wewnątrz to zupełnie nowoczesny - choć kameralny - hotel butikowy z eleganckim holem z jasnymi i przestronnymi pokojami gościnnymi, których marmurowe łazienki i zdobiona sztukateria nadają styl. Sporo gości nazywa go „eleganckim" - zachęcają przedstawiciele marki. - Do tego wyłożony mozaiką basen w centrum odnowy biologicznej.

Autopromocja
Panel dyskusyjny "Ach te magazyny"

Silniki boomu pracują pełną parą - rynek będzie rósł z uwagi na dalszy rozwój logistyki i e-commerce

OGLĄDAJ RELACJĘ

Barcelona

- Butikowy charakter Cotton House w Barcelonie nie zaburzył klimatu wnętrz dziewiętnastowiecznej kamienicy, dawnej siedziby fundacji producentów bawełnianych tekstyliów. Trudno nie zatracić się w tym miejscu. Podobno właśnie tu bije jeszcze dawne serce stolicy Katalonii. Uznany artysta i projektant Lázaro Rosa-Violán zachował to co najcenniejsze we wnętrzach: inkrustowane parkiety, zdobione boazerią ściany i freski sufitowe oraz słynne spiralne schody zbudowane w 1957 r., zawieszone na metalowej ramie piętra - jedyne takie w Europie. Sypialnie noszą nazwy różnych bawełnianych tkanin a ich łoża pokrywa najwyższej klasy bawełna - opowiada inwestor.

Baden-Baden

Piero Lissoni, włoski projektant, stworzył jasną, naturalną świątynię w każdym ze 130 pokoi i apartamentów Roomer Hotel, w których okna sięgają od podłogi do sufitu. Oświetlają wnętrza z drewnianych i kamiennych elementów. Goście mogą odpocząć w łaźni tureckiej, odwiedzić fińską saunę, wypoczywać na tarasie, cieszyć się odkrytym basenem na 5. piętrze. Jest jeszcze japońska kuchnia i uspokajający widoku na panoramę uzdrowiska.

Zurich

- Ma inspirować, stymulować, wiązać z miejscem i krajem. W Kameha Grand Zurich projektanci robili wszystko, żeby to osiągnąć - mówią przedstawiciele marki.- Fantazyjne motywy to pastisz na temat szwajcarskich stereotypów obejmują ściany o czekoladowym odcieniu, minibary wzorowane są na bankowych skarbcach, duże lampy z dzwonkami prawie jak u krów Milki, a nawet tematyczny apartament, który celebruje zegarmistrzostwo. Są jednak i wpływy międzynarodowe: inspirowany Bliskim Wschodem Shisha Lounge, japońska restauracja Yu Nijyo oraz Kameha Dome o powierzchni 701 mkw., której czerwone tkaniny i czarno-biała kafelkowa podłoga tworzy wrażenie paryskiego Moulin Rouge.

Edynburg

Wysokie gotyckie wejście jest wszystkim, co pozostało z kościoła Lady Glenorchy. Ale nigdy ten kościół nie był bardziej przejrzysty. To dziś kamień i szkło. Hotel oferuje 77 pokoi.

Tokio

- The Prince Sakura Tower to hotel w prywatnym ogrodzie o powierzchni 20 tys. mkw., ozdobionym 200 drzewami wiśni japońskiej (sakura). Spektakularny widok wiosną - wtedy rozkwitają. Goście mogą odpocząć od zgiełku Tokio w hotelowej saunie i jacuzzi. Dwie restauracje oferują wyśmienitą kuchnię: od nowoczesnych japońskich w NADAMAN Takanawa Prime po nieformalny włoski w Ristorante Caffč Ciliegio - opisuje inwestor.

Kraków

Krakowski Autograph Stradom House będzie się mógł pochwalić jedną z najlepszych restauracji w Krakowie oraz z wysokim na 9 metrów barem, oferując przestrzeń w dawnym kościele - opisuje inwestor. W ogrodzie o powierzchni 6 tys. mkw. znajdzie się zróżnicowana zieleń: od ziół, przez różne gatunki drzew owocowych, po drzewa liściaste.