Kompleks biur Neopark przy ul. Cybernetyki i Wynalazek na warszawskim Służewcu, w sąsiedztwie stacji PKP, jest w całości skomercjalizowany. Największym najemcą jest operator sieci telekomunikacyjnej PLAY. Siedziba firmy zajmuje niemal cały budynek B, czyli prawie połowę kompleksu.

Biurowce, zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci, oddano do użytku w 2017 i 2018 roku. Każdy z budynków oferuje 12 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. W Neoparku jest też parking dla ok. 600 samochodów. Jest też 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów.

Neopark ma certyfikat ekologiczny BREEAM dla tzw. zielonych budynków, z oceną na poziomie „Excellent".

- To już druga transakcja Amundi Real Estate obejmująca nasze biurowce. Niespełna rok temu fundusz ten kupił budynek w centrum Warszawy. Kolejna umowa z tak poważnym partnerem jest dla nas szczególnym powodem do dumy – mówi cytowany w komunikacie Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. - Jestem przekonany, że zarówno sam kompleks Neopark, jak i długoterminowe umowy z solidnymi najemcami, przyczynią się do wzrostu wartości portfela funduszu i pomyślnego rozwoju biznesu w Polsce.

Nabywcy doradzali eksperci z Cushman&Wakefield i z kancelarii prawnej CMS, a także konsultanci firmy Arcadis. Podczas negocjacji zespół Yareal wspierali doradcy CBRE i kancelaria Gide Loyrette Nouel.

Inne fundusze zarządzane przez Amundi Real Estate zakupiły rok temu – również od spółki Yareal –biurowiec Nowogrodzka Square.

Yareal Polska to spółka należąca do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. W Polsce Yareal buduje mieszkania i biurowce.