Vastint Poland podpisał umowę na generalne wykonawstwo pierwszej części drugiego etapu kompleksu Waterfront z firmą Budimex. Wykonawca planuje rozpoczęcie prac w maju tego roku. Budynki mają być gotowe w 2023 r. - Planowana inwestycja jest kontynuacją oddanego do użytku w 2015 roku pierwszego etapu Waterfront – dwóch budynków o funkcjach biurowo-hotelowych usytuowanych bezpośrednio przy Nadbrzeżu Prezydenta – informuje Vastint Poland.

Zabudowa zostanie uzupełniona o 80 tys. mkw. powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. Ze względu na skalę, inwestycja zostanie podzielona na etapy. Prace rozpoczną się od zabudowy fragmentu działki od strony ul. Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ul. Jana Pawła II.

Potem zabudowany zostanie teren sąsiadujący bezpośrednio ze Skwerem Kościuszki, gdzie kiedyś działało centrum Gemini. - W ramach rozpoczynającego się etapu wzdłuż pierzei ul. Waszyngtona powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14,5 tys. mkw. Tuż za nimi staną dwa budynki mieszkalne, które pomieszczą 126 mieszkań i lokali usługowych – podaje deweloper.

Sprzedaż mieszkań rozpocznie się po zakończeniu budowy. Lokale będą już wykończone pod klucz.

- Najprawdopodobniej z rocznym opóźnieniem rozpocznie się realizacja ostatniej części projektu, w ramach której powstanie kolejny budynek biurowy, lokale usługowe, dwa hotele z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino z ośmioma salami projekcyjnymi – zapowiada Vastint Poland. - Ważnym elementem zabudowy jest graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny skwer, wokół którego będzie toczyło się życie publiczne. Całość uzupełni zieleń miejska. Projektowanie tej części kompleksu zostanie zakończone w ciągu najbliższych miesięcy.

Projekt architektoniczny Waterfront powstał w pracowni JEMS. - Głównym celem architektów było stworzenie przestrzeni pretendującej do miana nowego serca Gdyni, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców i turystów. Zabudowa kompleksu ma być wizytówką miasta i ulubionym miejscem spotkań, pracy i życia – zapowiada Vastint Poland.