Galeria Andrychów powstała przy drodze krajowej 52, łączącej granicę z Czechami w Cieszynie z podkrakowskim Głogoczowem. W trzech budynkach jest 31 lokali handlowo-usługowych, w tym salony odzieżowe, obuwnicze, z akcesoriami, drogerie, sklepy ze sprzętem RTV AGD, salony meblowe. Jest także supermarket spożywczy i sklep budowlano-dekoracyjny.

- Mam nadzieję, że Galeria Andrychów stanie się naszą handlową wizytówką. Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju miasta i gminy są handel i usługi – to nowe miejsca pracy, a także magnes gospodarczy dla innych inwestorów. Jeszcze 30 lat temu Andrychów był typowym miastem przemysłowym, ale staje się miejscem turystycznych atrakcji, usług, a teraz także handlu – mówił Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa.

- Oddajemy do użytku pierwszy nowoczesny wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Andrychowie, a drugi wybudowany przez Acteeum razem z Equilis. Wszystkie powierzchnie są już wynajęte. To prawdziwe handlowe serce Andrychowa i okolic - dodał Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Group.

W Galerii Andrychów działają sklepy Smyk, House, Cropp, CCC, Pepco, Deichmann, KIK, salon jubilerski, Vision Express, Diverse, Sinsay, 4F, Dealz, Interoptyk, Tedi, Media Expert oraz KS SPORT. W najbliższych tygodniach planowane są otwarcia kolejnych lokali, w tym supermarketu Lidl, HEBE, Rossmann, Greenpoint, Martes Sport, Komfort, Q&Q, 50 Style, TXM, Orange, Jysk, Leroy Merlin, Empik oraz kantoru.

Zarządcą Galerii Andrychów jest firma MVGM.

Firma Equilis została założona w Belgii w 2006 roku. Realizuje różnorodne inwestycje – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacje, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, obiekty kulturalne i publiczne. Ma oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce i Niemczech.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce.