Gotowy do zamieszkania, dwupoziomowy loft powstał w budynku kuźni w dawnej fabryce pomp w Lesznie. Do oferty w inwestycji Lofty na Pompach trafiło też 12 apartamentów. Te mieszkania o powierzchni od 32 do 133 mkw. znalazły się w budynku Lofty Słowackiego. Inwestycję Lofty na Pompach prowadzi firma ICC Real Estate.

- Dawna kuźnia z fasadą o niezwykle ciekawym kształcie, wysokości sześciu metrów i powierzchni 110 mkw. została poddana kompleksowej rewitalizacji – opisują przedstawiciele dewelopera. - W jej wnętrzu, zaaranżowanym w kontrastowych kolorach, zachowaliśmy oryginalne drewniane i metalowe elementy, a także odsłoniętą klinkierową cegłę. Ramę kompozycyjną dla historycznej tkanki ścian i podłóg stanowi tu matowa czerń.

Deweloper zwraca uwagę na spiralne schody z lekką, metalową, balustradą, prowadzące do sypialni na antresoli. – Zostały usytuowane w centralnym punkcie strefy dziennej. Loft został wyposażony w ogrzewanie podłogowe i klimatyzację z rekuperacją – opisują przedstawiciele dewelopera.

Po zakończeniu realizacji całego kompleksu w 2023 roku w odrestaurowanych zabudowaniach dawnej Fabryki Pomp, otwartej przez Phillippa Hannacha w 1868 roku przy ulicy Narutowicza w Lesznie, poza budynkami mieszczącymi luksusowe apartamenty oddana zostanie także przestrzeń biuro-usługowa i gastronomiczna.

- Planujemy stworzyć tu nowoczesne i oryginalne miejsce do zamieszkania z różnego rodzaju lokalami usługowymi, biurami, restauracjami, spa oraz własnym, zamykanym parkingiem. Budynki zatopione będą w otoczeniu zieleni, urokliwych alejek i parku – zapowiada inwestor.