Kompleks Logistic Park Wrocław zaoferuje 60 tys. mkw. powierzchni. Dwuetapowa inwestycja realizowana w formule joint venture z Grupą Sindbad powstanie na działce o powierzchni ponad 11 ha. Pierwsze magazyny będą do wynajęcia już na przełomie 2021 i 2022 r.

- Obiekt pod Wrocławiem zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniające najwyższy standard pracy. Jesteśmy gotowi dostarczyć również niestandardowe rozwiązania techniczne, dostosowane do wymogów klienta – mówi Adrian Biesaga, członek zarządu LCube. Podkreśla, że nowa inwestycja będzie doskonale skomunikowana z lokalną i ogólnopolską siecią dróg.

- Atutem naszej nowej inwestycji jest z pewnością lokalizacja. Mamy bardzo silny trend przenoszenia się najemców powierzchni magazynowych z zachodu Europy, gdzie czynsze są mocno wyśrubowane, do Polski – mówi Aleksandra Kołbon z LCube. - Szczególnie jest to widoczne w pasie zachodnim, gdzie powstaje LCube Logistic Park Wrocław. Atutem naszego kraju są na pewno nowoczesne powierzchnie, które powstawały w ostatnich latach, rynek pracy i nowoczesna - stale rozbudowywana - sieć drogowa. Dostajemy wiele pytań od najemców w związku z nową inwestycją i liczymy na szybką komercjalizację pierwszych etapów obiektu.

Inwestor stawia na ekorozwiązania. Powstaną stanowiska do ładowania aut elektrycznych. W planach jest m.in. stworzenie miododajnych łąk. Obiekt ma być certyfikowany.

- Na rynku magazynowym, w efekcie mocnego popytu, konkurencja przybiera na sile, dlatego jakość rozwiązań, również tych ekologicznych, ma ogromne znaczenie – mówi Tadeusz Kania, przedstawiciel Grupy Sindbad. - Dla nas jako inwestora istotne jest, by nieruchomość zyskiwała na wartości również po jej ukończeniu.