- Na tym terenie powstanie ogromna inwestycja. Samo jej przygotowanie rozłoży się na kilka lat, a wieloetapowa realizacja - na kilkanaście – zapowiada Arie Koren, dyrektor generalny spółki Okam. - To kolejne wyzwanie, z jakim się zmierzymy. W najbliższym czasie chcemy podnieść atrakcyjność tego miejsca dla obecnych i przyszłych najemców. Zapewnimy im możliwość dalszej działalności. Chcemy, by to niezwykłe miejsce, tak ważne w historii polskiej motoryzacji, zachowało swój charakter.

Szczegółów firma na razie nie podaje.

Okam ma doświadczenie w rewitalizacji pofabrycznych nieruchomości. Na warszawskiej Pradze-Północ, na terenach po fabryce Pollena-Uroda, realizuje inwestycję Bohema - Strefa Praga. Deweloper planuje też inwestycję na działkach po dawnej fabryce Danone.

W Łodzi, na terenach dawnej fabryki Teodora Meyerhoffa, Okam wybudował centrum biznesowe Łódź.Work, a w miejscu dawnej odlewni żelaza Józefa Johna – Strefę Piotrkowską 217.

- Inwestycja na Żeraniu znajdzie się w gronie największych tego typu inwestycji w Warszawie, obok np. Miasteczka Wilanów, które budowało jednak, w przeciwieństwie do nas, kilkunastu deweloperów – mówią przedstawiciele Okam.