Safrano, dwa minimalistyczne budynki powstające przy ul. Krokusowej, to Szósta inwestycja Cordii w Krakowie. W sześciopiętrowych budynkach powstanie 99 mieszkań. Do części lokali są przypisane ogródki o powierzchni do 82 mkw. Powstaną też dwa lokale usługowe.

– To już nasz szósty projekt w Krakowie. Po takich inwestycjach jak apartamentowiec Lotniczówka na Czyżynach czy osiedle Supernova na Grzegórzkach, doskonale znamy już potrzeby lokalnego rynku i trafnie możemy połączyć nasze doświadczenie ze znajomością aktualnych trendów – mówi cytowany w komunikacie mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w spółce Cordia Polska. - Pandemia prawdopodobnie na długi czas zmieniła nasze oczekiwania względem miejsca zamieszkania. Dziś nie szukamy już nieruchomości do których będziemy wracać na kilka godzin po pracy, a takich, w których możemy komfortowo i bezpiecznie żyć dzień po dniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Na znaczeniu zyskały takie atuty mieszkania jak balkony, ogródki, tarasy, ale też lokalizacja w pobliżu atrakcyjnych terenów do spacerów, uprawiania sportu i cieszenia się kontaktem z naturą.

Cordia w nowej inwestycji sięgnęła po rozwiązania wspierające walkę ze smogiem. - To m.in. energooszczędne nawiewniki higrosterowane wyposażone w filtry antysmogowe, które wpływają na poprawę jakości powietrza w mieszkaniach – mówią przedstawiciele dewelopera. - Na terenie osiedla zaplanowaliśmy różnorodną zieleń, w tym gatunki o właściwościach oczyszczających powietrze. Na placu zabaw zostanie posadzona wierzbowa altana, stanowiąca przykład ekologicznej, żywej architektury. Gatunki roślin zostały wyselekcjonowane tak, aby wspierać małą retencję wody i stworzyć warunki przyjazne dla dziko żyjących owadów i ptaków. Zieleń, która pokryje dachy budynków, wpłynie nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale też na obniżenie temperatur na osiedlu w letnie upalne dni.

W częściach wspólnych budynków zostanie zainstalowane oświetlenie LED sterowane czujnikami ruchu. W garażu przewidziano miejsca parkingowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.