Przy ul. Kniewskiej Accolade planuje budowę dwóch hal (31 tys. mkw.) przeznaczonych pod różnego rodzaju działalność. Niemal 11 tys. mkw. wynajęto już pierwszemu najemcy, który świadczy usługi logistyczne dla sektora e-commerce.

Przy ul. Lubczyńskiej ma powstać budynek przemysłowy o powierzchni 42 tys. mkw. Łączna wartość inwestycji to 60 mln euro.

- Jesteśmy dumni, że możemy rosnąć w tak strategicznym regionie jak Szczecin. Widząc dynamiczny rozwój biznesu najemców w naszym parku w dzielnicy Załom-Kasztanowe, chcemy umożliwić im dalszą ekspansję w momencie, w którym będą na to gotowi – mówi cytowany w komunikacie Michał Białas, szef polskiego oddziału Accolade. - Ze względu na świetne połączenie z Niemcami i Skandynawią oraz położenie obiektu bezpośrednio przy połączeniu drogowym, kolejowym i lotniczym Polski i Niemiec, Szczecin odgrywa niezwykle ważną rolę hubu logistycznego Unii Europejskiej. Wielofunkcyjne hale przemysłowe blisko głównych rynków europejskich przyciągają globalne marki, które przyczyniają się do wzrostu gospodarczego regionu – podkreśla.

Firma Accolade zainwestowała już niemal 190 mln euro w obiekty magazynowe w regionie Szczecina. Największa nieruchomość w portfolio Accolade - Szczecin Park – oferuje ponad 220 mkw. – Wraz z nowymi nieruchomościami w dzielnicy Dąbie doskonale wpisuje się w strategię grupy dotyczącą rozwoju w północno – zachodniej części Polski. Dogodna lokalizacja i doskonała infrastruktura to główne zalety, które czynią to miejsce atrakcyjnym dla nowoczesnych firm przemysłowych – mówią przedstawiciele Accolade.

- Poziom zakupów w internecie rośnie w szybkim tempie, a o sukcesie sprzedawców nie decyduje już ekskluzywny butik w topowej lokalizacji, lecz odpowiednio zarządzana logistyka – podkreśla Milan Kratina, prezes Grupy Accolade.

Parki w Szczecinie mają być certyfikowane w BREEAM na poziomie Very Good.