Kompleks należy do firm Henderson Park (70 proc.) i EPP (30 proc.). Prestiżowy certyfikat został przyznany m.in. za połączenie ekorozwiązań z komfortem użytkowania biur. Pierwszy etap kompleksu, czyli budynek nr 1, certyfikat BREEAM, ma od 2017 roku.

Jakie rozwiązania zastosowano w O3 Business Campus? - Przestronne okna, odpowiednie nasłonecznienie i architektura wnętrz zapewniają optymalną ilość światła dziennego. Jest to zdrowsze dla oka, współgra z zegarem biologicznym człowieka oraz przynosi podwójne korzyści eko – ekologiczne i ekonomiczne – ponieważ oszczędność energii przekłada się na mniejsze koszty środowiskowe, a także te związane z opłatami eksploatacyjnymi – tłumaczą przedstawiciele EPP.

Wskazują też na odpowiednie parametry akustyczne we wnętrzach, a także na windy nowej generacji z energooszczędnym oświetleniem, napędem i systemem stand-by, oszczędzającym energię w trakcie postoju.

Zwolennicy dwóch kółek mają do dyspozycji prysznice, szatnię z szafkami oraz suszarnię na mokre ubrania. Są też stojaki na rowery.

Audytorem budynku nr 2 O3 Business Campus była firma Sweco Polska.