Villa Rosa to kolejny etap wrocławskiego osiedla Nowe Miasto Różanka, które powstaje przy ul. Obornickiej. Atal zrewitalizuje zabytkowy budynek będący niegdyś biurowo-mieszkalną częścią „Młyna Różanka". Obiekt zostanie zrewitalizowany, a sztukateria i inne detale architektoniczne odzyskają dawny kształt. W budynku znajdzie się osiem mieszkań o powierzchni od 49 do 88 mkw. - od dwóch do czterech pokojów. Deweloper zaplanował także osiem komórek lokatorskich. Będzie też miejsce do przechowywania wózków i rowerów.

- Osoby pragnące mieszkać w unikatowej przestrzeni o postindustrialnym klimacie, kierują swój wzrok już nie tylko na obiekty poprzemysłowe, ale także na zabytkowe kamienice i pałacyki - mówi Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal. - W ten trend wpisuje się najnowszy etap osiedla Nowe Miasto Różanka.

Inwestycja jest podzielona na kilka etapów. Łącznie przy ul. Obornickiej Atal planuje wybudować osiem budynków z 680 mieszkaniami. Wszystkie lokale z pierwszego etapu znalazły już nabywców. W drugiej części powstanie 250 mieszkań, a w trzeciej - 95.

Projekt obejmuje także rewitalizację zabytkowych zabudowań dawnego zespołu „Młyna Różanka". W dawnym spichlerzu powstanie 40 lokali. Niedawno do sprzedaży trafił także czwarty etap, w którym zaprojektowano 135 mieszkań.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2020 roku. Za projekt osiedla odpowiada pracownia TH Architekci.