Firma Trei Real Estate Poland zainwestowała w Łodzi po raz drugi. Podobny obiekt działa od roku przy ulicy Przybyszewskiego na Widzewie. Zajmująca się nieruchomościami spółka należąca do niemieckiej grupy Tengelmann planuje w sumie 50 parków handlowychw Polsce, Czechach i na Słowacji.

Vendo Park przy ul. Gojawiczyńskiej w Łodzi ma 2,9 tys. mkw. Stoi na działce o powierzchni 8,8 tys. mkw. Oferuje lokale najemcom o zróżnicowanym profilu działalności. Obok sklepu Rossmann, sieci drogeryjnej, w Vendo Parku swoje punkty handlowe otworzyły również firmy oferujące odzież, tekstylia, artykuły gospodarstwa domowego. Wśród najemców znalazły się takie marki jak: KiK (tekstylia), Pepco i Action (artykuły przemysłowe, dekoracje, wyposażenie domu i wnętrza, odzież). W obiekcie działa również Piekarenka.

Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland, zapowiada, że to nie koniec inwestycji. - Zarówno w Łodzi jak i w innych miastach Polski planujemy inwestycje projekty handlowe, które zrealizujemy pod marką Vendo Park - mówi. - Format parków handlowych wyjątkowo przypadł do gustu naszym najemcom i ich klientom. Coraz częściej umowy najmu podpisujemy już we wczesnej fazie budowy. W przypadku Łodzi, na kilka miesięcy przed otwarciem, mieliśmy skomercjalizowane ponad 90 proc. powierzchni Vendo Parku.

Spółka Trei zamierza zarządzać obiektem w długoterminowej perspektywie. Inwestor pracuje nad kolejnymi dziesięcioma projektami w Polsce. Obiekty wybuduje w mniejszych miastach, m.in. w Płocku, Władysławowie, Łasku czy Solcu Kujawskim. Inwestycje są częścią planowanej przez spółkę ekspansji na polskim rynku.

- W ciągu najbliższych lat zamierzamy rozszerzyć swoje portfolio do pięćdziesięciu parków handlowych. W pierwszej kolejności skupiamy się na rozwijaniu sieci Vendo Parków w mniejszych miejscowościach liczących ponad 15 tys. mieszkańców. Uważamy, że oferta handlowa w tych miastach jest nadal niedoszacowana. Przyjęty przez nas model biznesowy nie oznacza, że rezygnujemy z inwestycji w dużych miastach, takich jak Łódź czy Kraków - zastrzega Jacek Wesołowski. Trei Real Estate buduje i zarządza pod marką Vendo Park obiektami handlowymi w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Spółka ma w swoim portfelu 19 parków handlowych. W Polsce pierwszy park handlowy Vendo Park został otwarty w 2013 roku w Nysie. Kolejne centra powstały w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Łodzi, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej i w Chodzieży. Oprócz budowy parków handlowych spółka Trei Real Estate Poland zarządza ponad 100 nieruchomościami komercyjnymi, w których działają są sklepy spożywcze sieci Biedronka. Vendo Parki to parterowe parki handlowo - usługowe wyposażone w parkingi, zlokalizowane w miejscach, w które można w łatwy sposób dojechać.

Zazwyczaj są budowane w bliskim sąsiedztwie dużego dyskontu. Często określane jako obiekty typu convenience, ponieważ projektowane są w taki sposób, by zapewnić ich klientom wygodę użytkowania.