Grupa Echo-Archicom w 2021 r. rozpocznie budowę 7 tys. mieszkań w głównych polskich miastach. Bank ziemi daje grupie możliwość wybudowania ponad 15 tys. mieszkań na sprzedaż w najbliższych latach.

– Silna marka Archicomu zapewnia naszej grupie strategiczną pozycję na niezwykle atrakcyjnym rynku, jakim jest Wrocław. Widzimy w tym mieście duży potencjał, przede wszystkim z uwagi na fakt, że wrocławski rynek mieszkaniowy jest teraz bardzo silny i ma stabilne podstawy do dalszego rozwoju – mówi cytowany w komunikacie Nicklas Lindberg, prezes spółki Echo Investment.

Archicom od 1986 r. działa głównie na dolnośląskim rynku, a od 2016 r. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma wyrosła z rodzinnego biura projektowego i ma na swoim koncie 160 inwestycji, w tym m.in. rewitalizowany kompleks Browarów Wrocławskich, osiedle Olimpia Port, a także pierwsze we Wrocławiu Lofty Platinum. Archicom ma niemal 15 proc. udział we wrocławskim rynku mieszkaniowym.

Po transakcji prezesem Archicomu został Waldemar Olbryk, który do tej pory był odpowiedzialny za rozwój biznesu mieszkaniowego w Echo Investment. Członkami zarządu zostali Agata Skowrońska-Domańska i Rafał Zboch. Nicklas Lindberg, Maciej Drozd, Małgorzata Turek i Rafał Mazurczak objęli stanowiska członków rady nadzorczej.

– W połączeniu sił firm widzimy wiele możliwości rozwoju i wymiany know-how. Jesteśmy pewni, że dzięki integracji Archicomu ze strukturą Echo możemy dalej się rozwijać, tworząc wyróżniające się na rynku projekty i niepowtarzalny zespół ekspertów – komentuje Waldemar Olbryk, prezes Archicomu.

Echo Investment buduje i sprzedaje mieszkania od 25 lat. Firma zrealizowała 89 projektów mieszkaniowych z niemal 10 tys. lokali. Działa też na rynku komercyjnym.

Spółka jest notowana na GPW. Od 2019 roku głównym akcjonariuszem spółki jest Wing, jedna z największych firm nieruchomościowych na Węgrzech.

W transakcji Echo Investment doradzali eksperci JLL, EY, Dentons i cmT.