- Mural „Kocham Pragę" to znak autorstwa Tomasza Biernata, który od 2013 roku zdobił elewację budynku przy ulicy Stalowej 25. Wraz z postępem prac przy budowie sąsiedniej inwestycji „Stalowa 27" mural został zasłonięty – mówią przedstawiciele dewelopera, firmy Eiffage Immobilier Polska. - Postanowiliśmy zachować znak dla przyszłych pokoleń. Dzięki umowie przekazującej prawa aktorskie do znaku udało się odtworzyć mural na elewacji nowoczesnej kamienicy.

- Realizując inwestycje w miejscach tak charakterystycznych jak warszawska Praga, działamy z szacunkiem dla otoczenia i historii – zaznacza Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska.

Eiffage Polska Immobilier (EIP) po raz drugi oddaje do użytku budynek mieszkaniowy w Warszawie. W Stalowej 27 powstało 56 jedno- i dwupokojowych mieszkań o powierzchni od 28 do 58 mkw. oraz cztery dwupoziomowe apartamenty na najwyższej, cofniętej kondygnacji. Lokale na parterze położone od strony zielonego patio, mają dostęp do wydzielonych, prywatnych ogródków. Powstał także parking podziemny i miejsca postojowe dla rowerów i wózków.

Stalowa 27 to kolejna inwestycja spółki grupy Eiffage w Polsce w ramach synergii dewelopera Eiffage Immobilier Polska i generalnego wykonawcy Eiffage Polska Budownictwo. W ramach Grupy powstają kolejne przedsięwzięcia: apartamentowiec „HB1820" i „Atmo" we Wrocławiu. Wkrótce rozpocznie się też budowa 640 mieszkań na wynajem w dwóch warszawskich inwestycjach, które były przedmiotem pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej transakcji w na rynku PRS. Lokale kupił szwedzki fundusz Heimstaden Bostad.