Reklama

Deweloperzy podbijają portale społecznościowe

Wieści z budowy, informacje o promocjach, ciekawostki i dyskusje przyszłych lokatorów – stołeczni deweloperzy coraz chętniej zakładają konta na portalach społecznościowych.

Publikacja: 27.12.2010 09:14

Deweloperzy podbijają portale społecznościowe

Foto: Materiały Inwestora

Fanami Żagla Daniela Libeskinda na Facebooku zostało już prawie 1300 osób. Deweloper na bieżąco informuje ich o postępach w budowie, a wcześniej informował o walce z protestującymi przeciw niej sąsiadami.

– Staramy się, by informacje, które podajemy, były ciekawe i aktualne – mówi dyrektor Orco Alicja Kościesza. – Nad naszym profilem na Facebooku pracuje sztab osób.

Podobnie robią inni stołeczni deweloperzy. Przykładowo Dom Development stworzył dla swoich klientów profil „Pięknie mieszkać”.

– Staramy się przekazywać najbardziej interesujące informacje o wyposażeniu i aranżacji wnętrz oraz informować o istotnych wydarzeniach – mówi Radosław Bieliński z Dom Development. – Naszym celem było stworzenie strony z tzw. ludzką twarzą, która ma służyć wymianie doświadczeń oraz opinii.

Z kolei Ghelamco stworzyło profil swoich mokotowskich softloftów Woronicza Qbik.

Reklama
Reklama

– Niemal każdego dnia profil uzupełniany jest propozycjami designerskich projektów, takich jak np. surrealistyczne lampy czy unikalne projekty parkingów dla rowerów w pionowej ścianie – mówi przedstawicielka dewelopera Magdalena Sobota.

Layetana Developments posiada profile na GoldenLine, Facebooku i Twitterze. Zamieszcza na nich wizualizacje inwestycji, filmy związane z osiedlem Mozaika Mokotów oraz informacje o wydarzeniach kulturalnych w tej dzielnicy. – Prezentujemy użytkownikom również projekty zagraniczne – mówi Karolina Janiszewska z firmy Unicorn Media, która zajmuje się obsługą profili Layetana.

Unicorn Media obsługuje też konta Eko Parku na trzech profilach. – Zamieszczamy tam dane o realizacji projektu, zdjęcia i filmy związane z osiedlem Violino i Eko Parkiem oraz ciekawostki z rynku nieruchomości i trendów na nim panujących – mówi Katarzyna Gędas z Unicorna.

Ci, którzy jeszcze nie istnieją na portalach, poważnie myślą o uruchomieniu swoich profili.

– Skanska Property Poland nie jest jeszcze obecna w mediach społecznościowych, jednak cały czas obserwujemy możliwości i wymagania, jakie internetowe społeczności stawiają przed nami – mówi Sylwia Kruszyniewicz z działu marketingu tej firmy. – Komunikacja w czasie rzeczywistym to dla marek nowe wyzwanie, ale również szansa. Media społecznościowe otwierają przed firmami morze możliwości komunikacyjnych.

Podobne zdanie ma na ten temat giełdowy Ronson. – Ze względu na duży potencjał, jaki daje portal społecznościowy, spółka ma w planach uruchomienie swojego profilu w przyszłym roku – mówi przedstawiciel firmy Bartosz Sroka.

Reklama
Reklama

[srodtytul]Czytaj też w [link=http://www.zw.com.pl/artykul/547810_Zanim-zamieszkasz--pogadaj-na-Facebooku.html]Życiu Warszawy[/link][/srodtytul]

Fanami Żagla Daniela Libeskinda na Facebooku zostało już prawie 1300 osób. Deweloper na bieżąco informuje ich o postępach w budowie, a wcześniej informował o walce z protestującymi przeciw niej sąsiadami.

– Staramy się, by informacje, które podajemy, były ciekawe i aktualne – mówi dyrektor Orco Alicja Kościesza. – Nad naszym profilem na Facebooku pracuje sztab osób.

Pozostało jeszcze 85% artykułu
Reklama
Nieruchomości
Mieszkanie dla singla, dla pary, dla rodziny. To dobry czas na szukanie lokalu?
Nieruchomości
Popyt na biura nakręcają renegocjacje umów
Nieruchomości
Trójmiasto zdominowało rynek mieszkań premium. Ta część rynku też nie ma lekko
Nieruchomości
Deweloperzy lubią „obwarzanki” i kurorty. A co lubią klienci?
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Nieruchomości
„Pomysły” deweloperów, czyli jak z domu może powstać blok
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama