Inwestycję firmuje spółka WAN, która do tej pory budowała mieszkania i biurowce głównie w Warszawie, Trójmieście i na Mazurach.

– Kraków to bardzo atrakcyjne miejsce, zwłaszcza pod inwestycje mieszkaniowe – komentuje Lechosław Mituła, prezes zarządu spółki WAN. Według niego największym zainteresowaniem w tym rejonie cieszą się mniejsze dwupokojowe lokale, położone blisko parków.

– Apartamenty Wielicka zapoczątkują naszą obecność w tej części kraju – mówią przedstawiciele dewelopera. ?

WAN przy ul. Wielickiej zaplanował mieszkania o powierzchni od 24 do 122 mkw., z dużymi przeszkleniami i balkonami. W środku inwestycji ma się znaleźć zielone patio. Osiedle wyrośnie w odległości 3 km od centrum miasta i 2 km od obwodnicy Krakowa, w sąsiedztwie zespołu pałacowo-parkowego Anny i Erazma Jerzmanowskich. Nieopodal są linie tramwajowe i autobusowe. ?

Osiedle nie będzie budowane etapami. Deweloper całą inwestycję zamierza oddać do użytku za dwa lata. Inwestycja została zaprojektowana przez studio Oleksy & Polaczek. ??

o deweloperze??

Spółka WAN działa w sektorze usług deweloperskich od prawie 15 lat. Koncentruje się na czterech segmentach: mieszkaniowym, biurowo-usługowym, magazynowym i rekreacyjnym.

Inwestycje są w większości przeznaczone na sprzedaż, ale w portfelu spółki są też nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe (w Warszawie, Gdańsku, Płocku i na Mazurach), przeznaczone na wynajem. ?

W 2007 r. 25 proc. akcji spółki nabył fundusz zarządzany przez Morgan Stanley Real Estate, grupę należąca do Morgan Stanley – instytucji finansowo-inwestycyjnych w sektorze rynku nieruchomości. ??