Sprzedaż mieszkań w drugim etapie osiedla Sakura przy ul. Kłobuckiej na warszawskim Mokotowie deweloper, spółka Ronson, zapowiada na przełom 2011 i 2012 r. Do oferty trafi 136 lokali o powierzchni od 32 do 106  mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska. Drugi etap osiedla zaprojektowała pracownia Chrzanowski Klepin Architekci.

Pierwszy etap osiedla Sakura będzie oddany w drugim kwartale przyszłego roku. W tej części Ronson sprzedał ponad połowę lokali.

- Dobre wyniki sprzedaży skłoniły nas do podjęcia decyzji o rozpoczęciu drugiego etapu Sakury - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development. – Kiedy za kilka miesięcy rozpoczniemy sprzedaż, klienci, rozważając zakup lokalu w drugiej części projektu, będą widzieć nie tylko niemal gotową pierwszą część, ale już całkiem zaawansowane prace w drugim etapie.

Na całym osiedlu Sakura powstaną cztery budynki z 450 mieszkaniami. Każdy lokal będzie miał balkon, taras lub przeszkloną werandę. Na terenie osiedla deweloper zaplanował ogród w stylu japońskim o powierzchni 2,3 tys. mkw. Znają się w nim m.in. małe fontanny.